Здрастуй, «Бабушка»!

Сподіваюся, що мої рекомендації знову не виявляться зайвими.

Цього разу я адресую їх тим, хто стр­аждає від оніміння й болю нижніх кінцівок.

Упоратися з цією проблемою допоможе комплексний підхід.

1. Розпарити ноги й натерти господарським милом. Через 5 хвилин помити кінцівки прохолодною водою і протягом 10 хвилин постояти на іпплікаторі Кузнєцова.

2. Розтопити на дуже слабкому вогні 100 г свинячого внутрішнього жиру, розчинити в ньому, постійно помішуючи, 3-4 г прополісу, просочити розчином 2 шматки широкої лляної тканини й, починаючи з великого пальця, забинтувати тканиною стопи й половину гомілки. Зверху укутати ноги блискучою дзеркальною плівкою (нею заклеюють від сонця вікна). Незабаром відчуєте в кінцівках приємне тепло й печію. З цієї миті тримати компрес 5-10 хвилин.

3. Після зняття компресу стати пальцями й подушечками стопи на товсту, як цеглина, книгу й підніматися на носочках, а потім опускатися на п’яту до відчуття в ногах приємної втоми. Можна під час виконання вправи триматися за спинку стільця.

У теплу пору року після виконання комплексу обов’язково постояти 5-10 хвилин босими ногами на вологій землі, притулившись спиною до стовбура будь-якого красивого дерева. У холодну пору пустити душем уздовж ванни потік холодної води і марширувати босоніж по цій водній доріжці (вода при цьому постійно стікає в злив) протягом 5-10 хвилин.

Щоб ходити босими ногами по сирій землі або квартирі, треба перед цим ґрунтовно нагріти виконанням комплексу підошви.

Із повагою — лікар-невропатолог Володимир Васильович Болсун, м. Київ; e-mail: bolsunv@gmail.com