Здрастуй, дорога «Бабушка»!

Хочу ознайомити з якірцями сланкими. Цю рослину вважають символом постійності та стабільності. Згідно з легендою, один чоловік, улюбленець богів, жив так довго, що втомився і став благати богів забрати в нього людське життя. Тоді вони перетворили його на якір і залишили на березі. Незабаром якір зазеленів, укорінився і вкрився квітками кольору сонця. Так і з’явилися на світ якірці сланкі, — рослина, яка розпластала свої стебла по землі, немов прилягла відпочити.

Корінь у цієї дворічної й однорічної рослини стержневий і тонкий, а стебло — повзуче, розгалужене. На стеблі розташовується парно-перисте листя, в пазухах якого знаходяться жовті квітки, розташовані поодинці на коротких квітконіжках. Цвітуть якірці сланкі з середини весни до пізньої осені. Плід рослини — горішок, що складається із 5 зірочок. Дозрівають плоди в середині літа. Заготовляють якірці сланкі під час цвітіння та плодоносіння, висмикуючи рослину разом із коренем. Сушать її під навісом, на горищі, як у тіні, так і на сонці. Термін зберігання висушеної сировини — 5 років. Якірці — отруйні, особливо дієва їхня отрута навесні та влітку в спекотні дні після дощу та рясної роси. Тож у цей час слід утриматися від заготівлі рослини.

У народній медицині якірці сланкі здавна застосовують при лікуванні чоловічого безпліддя, пієлонефриту, ниркової недостатності, імпотенції, фригідності, хвороб сечовивідних шляхів, для безболісного й безпроблемного перебігу клімаксу й нарощування м’язової маси. Побічних ефектів від застосування рослини не виявлено, хіба що не варто зловживати якірцями при зниженому тиску.

Щоб приготувати цілющий настій, потрібно 4 ст.л. сухої подрібненої рослини залити ввечері 4 склянками окропу, витримати півгодини на киплячій водяній бані, настояти ніч, а вранці процідити. Пити цілющий засіб по 150 мл 3-4 рази на день за півгодини до їди. Курс лікування — 2 місяці, після 10 днів перерви повторити. Провести з перервами кілька таких курсів.

Із повагою — Станіслав Миколайович Огир, Полтавська обл.