Здрастуй, «Бабушка»!

Хочу трохи ознайомити з цілющими властивостями виноградного та часникового оцтів.

Багато людей страждає від мимовільної сльозотечі. Щоб вона припинилася, достатньо вживати двічі на день після їди по 1 ст.л. виноградного оцту, розчиняючи його в 200 мл кип’яченої води кімнатної температури. Курс лікування — 14 днів.

Регулярно вживаючи салати зі свіжих овочів, додаючи в них трохи виноградного оцту, забудете про астенію (хронічна втома).

Щоб приготувати виноградний оцет самостійно, потрібно помістити в скляну банку 800 г промитих ягід винограду, ретельно розім’яти їх дерев’яним товкачиком, додати 200 г натурального меду, 10 г сухих дріжджів, влити 1 л кип’яченої води кімнатної температури, надіти на шийку банки гумову медичну рукавичку, проколовши голкою в напальчниках дірочки й закріпивши її шнурком, і витримати в теплому місці до закінчення бродіння (спочатку рукавичка підніметься над банкою, а коли бродіння закінчиться, — впаде). Після цього процідити й знову помістити банку з рідиною в тепле місце. Оцет вважається готовим, коли рідина посвітлішає.

На основі виноградного оцту отримують часниковий. Для цього 5 зубчиків часнику очищають від лушпиння, подрібнюють до кашки, заливають 4 склянками виноградного оцту, витримують 10 днів у темному місці при кімнатній температурі й проціджують.

При захворюваннях шкіри розчиняють увечері в 100 мл часникового оцту 2 краплі камфорної олії, добре промивають розчином проблемні місця, зав’язують грубою лляною тканиною й сплять так до ранку. Для одужання достатньо 5-7 таких щовечірніх процедур.

Сухі мозолі, бородавки зникнуть, якщо змочити ввечері в часниковому оцті невеликий шматок лляної тканини, трохи віджати її, закріпити тканину пов’язкою на проблемному місці й залишити до ранку. Вранці поміняти на свіжу.

Із повагою — Олексій Михайлович Усманцев, м. Харків