Здрастуй, «Бабушка»!

Ми звикли вважати, що Пушкін загинув молодим, хоча насправді він був уже цілком літньою людиною, оскільки тоді середня тривалість життя була 30 років, у середині XIX століття більшість доживала лише до сорокаріччя, а тепер люди живуть у середньому до 75 років, приблизно 60 із них залишаючись при ділі й відправляючись потім на заслужений відпочинок.

Але ж пенсіонери — не об’єкт турбот, а найбільш активна, розсудлива і, як не парадоксально це звучить, психологічно здорова частина суспільства. Вони найбільш акуратні платники за комунальні послуги, віддані чоловіки й дружини, люблячі бабусі й дідусі, на крихкі плечі яких іноді лягає вся відповідальність за благополуччя сім’ї, тож назвати їх життя «заслуженим відпочинком» досить складно.

Й оскільки, перейшовши на абсолютно інший розпорядок і ритм життя, організм літніх людей переживає щось на зразок стресу, у багатьох із них з часом погіршується пам’ять і розвивається склероз, тому їм необхідно постійно собою займатися, підтримуючи здоров’я методами народної медицини.

Для усунення старечої слабкості потрібно подрібнити сухими й змішати 200 г трави чебрецю, 150 г листя глоду й 90 г трави золототисячнику, залити 1 ст.л. суміші 0,5 л киплячої води, настояти, укутавши, 30 хвилин, процідити й пити по 1/4 склянки настою 3-4 рази на день за 15-20 хвилин до їди. Готувати та вживати його до закінчення приготовленої суміші.
Непогано 1 ч.л. сухої заварки зеленого чаю змішати з 0,5 ч.л. сухого, перетертого до порошку кореня оману, залити суміш склянкою окропу, після охолодження процідити й пити по півсклянки настою двічі на день перед їдою.

З успіхом застосовують оман для поліпшення пам’яті й попередження розвитку склерозу. Потрібно залити в скляному посуді 0,5 л горілки 30 г сухого коріння рослини, витримати 15 днів у темному місці при кімнатній температурі, процідити й пити по 25 мл настоянки до закінчення вранці натщесерце та ввечері перед сном. Бажано проводити такі лікувальні курси двічі-тричі на рік.

Дуже добре навесні, коли з’являться перші листочки, накопати коріння кульбаби, вимити його, висушити, перетерти до порошку і вживати порошок по 0,5 ч.л., запиваючи водою, тричі на день за півгодини до їди. Курс лікування — місяць.

Також поліпшити пам’ять і запобігти прогресуванню склерозу можна, якщо залити в емальованому посуді 0,5 л води 200 г кори горобини, довести до кипіння, проварити 2 години на слабкому вогні, процідити й пити по 20-30 мл відвару тричі на день за 30 хвилин до їди.

Сприяє оздоровленню такий засіб. Потрібно ретельно перемішати по 1,5 ст.л. натурального меду й свіжовичавленого цибулевого соку і вживати по 1 ст.л. суміші тричі на день за годину до їди протягом 2-3 тижнів. Щодня готувати свіжий цілющий засіб.

Часто літні люди почуваються відірваними від життя і, постійно перебуваючи в гнітючому стані, доводять себе до депресії.

Щоб уникнути депресивного стану, раджу їм подрібнити сухими й змішати порівну за вагою квітки гадючника в’язолистого й глоду, траву звіробою, меліси й чебрецю, залити 1 ст.л. суміші двома склянками киплячої води, настояти, укутавши, 30 хвилин, процідити й пити по склянці настою, додаючи в нього за смаком мед, 2-4 рази на день.

Ефективно залити в емальованому посуді 1 л окропу 4 ст.л. подрібненої трави звіробою, прокип’ятити 2 хвилини на слабкому вогні, витримати до охолодження, процідити й пити по 0,5 склянки настою тричі на день перед їдою.

Зупинити розвиток депресії на початковій стадії вдасться, якщо залити ввечері двома склянками окропу 2 ст.л. подрібненого коріння валеріани, витримати ніч, а вранці процідити й пити по 50 мл настою 4 рази на день за 1 годину до їди.

Корисно залити склянкою окропу 1 ст.л. подрібненого коріння женьшеню, настояти до теплого, процідити й випити настій рівними порціями за 3 рази протягом дня. Можна замість нього вживати тричі на день до поліпшення стану по 25 крапель аптечної настоянки женьшеню.

Ще рекомендую подрібнити сухими й змішати 50 г квіток вересу та 20 г квіток глоду, залити 1 ст.л. суміші склянкою окропу, настояти 10 хвилин, процідити, розчинити в настої за смаком мед і випити. Готувати та пити його 4 рази на день до зникнення всіх симптомів депресії.

Досягти позитивного результату вдасться, якщо змішати порівну за об’ємом, заздалегідь подрібнивши, коріння валеріани, листя бобівника трилистого та м’яти перцевої, залити ввечері 1 ст.л. суміші склянкою окропу, настояти 4 години, процідити й випити настій безпосередньо перед сном. Щовечора готувати та вживати свіжий.

Позбутися маніакально-депресивного стану можна, якщо подрібнити й змішати по 100 г трави буркуну й меліси, залити ввечері 2 ст.л. суміші в термосі 400 мл окропу, настояти ніч, а вранці процідити й пити по 100 мл настою 4 рази на день за півгодини до їди. Спробуйте також змішати, заздалегідь подрібнивши, 50 г трави синюхи голубої, по 100 г коріння цикорію й залізняку, залити ввечері 3 ст.л. суміші в термосі 600 мл окропу, настояти ніч, а вранці процідити й пити по 150 мл настою 4 рази на день за 20-30 хвилин до їди. Курс лікування цими сумішами — до їх закінчення.

Будьте здорові.

Із повагою — Анатолій Йосипович Хірілов, Донецька обл.