Здрастуй, «Бабушка»!

У цій статті хочу поділитися народними методами лікування невриту лицьового нерва.

Оскільки це захворювання розвивається в основному внаслідок переохолодження області шиї й вуха, думаю, що в зимовий час ці методи будуть актуальні.

Дуже добре при невриті подрібнити й змішати порівну за об’ємом листя м’яти перцевої, квітки чорної бузини, ромашки аптечної й липи, залити 1 ст.л. суміші 0,5 л киплячої води, настояти 1 годину, процідити і вживати настій перші 2-3 дні по 1/4 склянки щогодини, а потім — по 1/2 склянки тричі на день за 15 хвилин до їди й четвертий раз — на ніч, безпосередньо перед сном. Можна змішати за об’ємом, заздалегідь подрібнивши, 2 частини листя малини, по 1 частині кори верби білої, бруньок та хвої сосни, квіток ромашки аптечної й липи, листя м’яти перцевої й брусниці, а потім готувати з суміші настій і вживати так само, як описано в попередньому рецепті.

Ще необхідно подрібнити й змішати порівну за об’ємом траву майорану, базиліку, лаванди й розмарину, залити 0,5 склянки суміші 0,5 л горілки, витримати 2 тижні в темному місці при кімнатній температурі, процідити й 3-4 рази в день, а також на ніч змащувати настоянкою вражене невритом місце та шийний відділ хребта. Після процедури обов’язково тепло укутатися.

Ефективно залити 0,5 склянки окропу 5-7 лаврових листків, настояти 6-10 годин під кришкою, змочити ввечері в теплому настої марлю, складену в 4 шари, трохи віджати й накласти на болісне місце. Добре укутати й залишити компрес на ніч.

Корисні погладжування й легке розтирання болісного місця по напряму м’язових волокон, комірної зони й шиї. У гострому періоді масаж має бути щадним, особливо при болю в обличчі й за вухом. Тривалість процедури в перші дні — 5-7 хвилин, а потім — до 15 хвилин.

Ще раджу двічі-тричі на день виконувати перед дзеркалом вправи для обличчя, тобто піднімати й опускати брови, закривати й розплющувати очі, не різко надувати щоки, складати губи трубочкою, висовувати язик і повільно говорити різні слова, прагнучи чітко вимовляти всі букви. Кожну вправу робити по 5-15 разів. За необхідності допомагайте враженим хворобою м’язам руками.

Курс лікування всіма описаними вище засобами, залежно від тяжкості захворювання, — від 10 днів до кількох місяця. При проведенні лікувального курсу оберігатися переохолодження й зберігати спокій.

Один мій давній знайомий півроку лікував неврит лицьового нерва медпрепаратами й фізпроцедурами, які призначали лікарі, але позитивного результату від усього цього не було. Його вже хотіли оперувати, але він від операції відмовився і став лікуватися народними засобами. Поступово вражені невритом м’язи в нього розпрямилися й обличчя стало таким, яким було до хвороби.

Тож будьте наполегливими й неврит припинить вас мучити.

Із повагою — Олександра Опанасівна Терещенко, Полтавська обл.