Здрастуй, «Бабушка»!

Ніхто не стане заперечувати, що псоріаз досить тяжко лікується. Та все ж псоріатичних бляшок можна позбутися, якщо лікувати хворобу, набравшись терпіння, поетапно.

Перший етап — це очищення організму від радіонуклідів. Для цього 1 склянку насіння льону заливають 3 л окропу, витримують 2 години на киплячій водяній бані, охолоджують настій до 40°С і п’ють по 1 л на день протягом 2-3 тижнів. Можна залити склянкою киплячої води 1 ст.л. сухого подрібненого березового гриба чаги, настояти 10 хвилин, додати щіпку харчової соди, ще 10 хвилин настояти, процідити і вживати по 1 ст.л. настою 3-4 рази на день за півгодини до їди. Курс лікування — 14-21 день.

Після цього приступати до очищення кишечнику від шлаків. Це буде другий етап. Найкраще використовувати з цією метою власну урину. Потрібно влити в кухоль Есмарха 1-1,5 л теплої урини й підвісити його на висоті 1,5 м від підлоги. Наконечник зі шланга зняти, змастити його кінець вазеліном або олією, пережати шланг, стати на карачки так, щоб голова була трохи нижче тазу, розслабитися і ввести кінець шланга на глибину 10-15 см в анус. Після цього прибрати пережим і влити рідину в кишечник. Якщо в ньому є патологічні перетяжки або кишечник забитий каловими каменями, то урина, поступаючи, швидко може виливатися назад або розпирати місце звуження, провокуючи біль. Щоб цього уникнути, потрібно пережимати шланг час від часу пальцями. Коли відчуєте, що рідина пройшла далі, поступово відпускайте. Дихання при цьому має бути повільним, плавним і глибоким. При вдиху слід випинати живіт, а при видиху — втягувати. Ставити клізми щоранку доти, доки 1,5 л урини не вливатимуться в кишечник легко й вільно за 30-40 секунд. На цьому його очищення закінчити. Щоразу після введення урини лягати на спину і виконувати стійку на плечах або заводити ноги за голову, піднімаючи таз. Залишатися в такому положенні 30-60 секунд. Під час виконання вправ намагатися втягувати живіт. Це сприяє проходженню урини з низхідного відділу ободової кишки в поперечний. Після закінчення вправи лягати, неспішно, на спину і повільно перевертатися на правий бік. При цьому рідина з поперечного відділу товстого кишечнику проходить у важкодоступний висхідний відділ і далі в сліпу кишку.

Очистивши організм і кишечник, переходити до третього етапу — безпосереднього лікування псоріазу. Із цією метою з успіхом використовують настоянку прополісу, 10-15% прополісну мазь і вичавлений із усієї рослини чистотілу під час його цвітіння сік. Щоб приготувати настоянку, потрібно 10 г подрібненого очищеного прополісу залити 100 мл 960 спирту, витримати 2 тижні, періодично збовтуючи, в темному місці при кімнатній температурі і процідити. Для приготування прополісної мазі треба помістити в 85-90 г гарячого топленого вершкового масла або соняшникової олії 10-15 г подрібненого очищеного прополісу, 10-15 мл аптечного масляного розчину ретинолу пальмітату й ретельно перемішати.

Коли всі компоненти будуть готові, треба налити ввечері на долоню сік чистотілу і протягом 20-25 хвилин втирати його в проблемне місце. Почекати 5 хвилин, доки воно підсохне, і знову втирати в нього протягом 25 хвилин сік чистотілу. Через 5 хвилин повторити втирання. Закінчивши, дати шкірі 10-15 хвилин просохнути, а після цього протерти проблемну ділянку ватним тампоном, змоченим у настоянці прополісу. Потім накласти на вражене псоріазом місце на лляній тканині прополісну мазь, зафіксувати її бинтом і залишити компрес на ніч. Окрім цього, потрібно залити склянкою окропу 10 г сухої трави череди, витримати півгодини на киплячій водяній бані, настояти 10 хвилин, процідити, довести об’єм настою кип’яченою водою до 200 мл і вживати по 2-3 ст.л. тричі на день. Курс лікування всіма описаними вище засобами — 3-4 місяці.

Обов’язково під час його проведення дотримуватися молочно-рослинної дієти, до мінімуму обмеживши вживання тваринних жирів, цукру, картоплі й білого хліба. Ні в якому разі не пити напої, що містять хоча б трохи алкоголю, і не курити.

Дуже важливі підтримка рідних і вольовий настрій на одужання.

Із повагою — М.В.Циніка, Молдова