Здрастуй, «Бабушка»!

У тому, що гіркий полин досить цілющий, переконувався не раз.

Якось, ще у шкільні роки, порізався. Недовго думаючи, нарвав полину, ретельно зім’яв його й приклав до рани. Невдовзі кровотеча припинилася. Змінював полин кілька разів на день і незабаром рана загоїлася.

Неодноразово усував гірким полином розтягнення зв’язок. При його виникненні свіже молоде листя рослини подрібнював до виділення соку, накладав рівним шаром на болісне місце й не туго фіксував марлею. Після кількох таких компресів від розтягнення навіть сліду не лишалося. При використанні розминаю полин на твердій поверхні качалкою, доки він не пустить сік і не перетвориться на однорідну темно-зелену масу. Потім закріплюю її бинтом на болісному місці й залишаю на 2-3 години.

Цієї зими, рубаючи мерзлий корч, випадково дуже травмував коліно. Відразу добре розпарив заздалегідь заготовлений сухий полин, добре його подавив качалкою й зробив на місце забиття компрес. Змінював його кожні 2-3 години навіть уночі й через кілька діб трамоване коліно знову стало нормально функціонувати.

Допоміг мені гіркий полин і при вивиху ступні. Отримав його, спіткнувшись на рівному місці. До райлікарні — 50 км, костоправа немає, тому, зціпивши зуби, «побіг», спираючись на паличку, за рятівним полином. Нарвав його, подрібнив до кашки, обклав травою проблемну ступню й туго забинтував. Змінював компрес кожні 2 години протягом тижня й наслідки вивиху зникли. Після цього ще кілька днів обмотував стопу еластичним бинтом, намагаючись не навантажувати її, й незабаром забув про свою проблему.

Тим, хто страждає від неприємного запаху з рота, раджу проварити 2-3 хвилини в склянці оцту 1-2 ч.л. подрібненої трави гіркого полину й кілька разів на день полоскати відваром ротову порожнину. Постійна свіжість у роті вам забезпечена.

Для нормалізації зниженої кислотності шлункового соку потрібно 1-2 листочки гіркого полину залити в емальованому посуді склянкою води, довести до кипіння, проварити 2-3 хвилини на слабкому вогні, після охолодження процідити й пити по 1/3 склянки відвару тричі на день протягом 10-15 днів. Протипоказане таке лікування при ентероколіті, вагітності, кровотечі стравоходу, гострому запаленні шлунково-кишкового тракту, геморої й індивідуальній непереносимості полину.

Гіркий полин славиться не лише цілющими властивостями. Ним у народі здавна виганяють з будинку підлогових бліх. Для цього свіжі стебла розкладають якомога далі від відкритих дверей та вікон і блохи пропадають.

Якщо ж змастити соком рослини місця скупчення мишей і молі, їх незабаром не стане.

Ось такий він — полин гіркий. Довіртеся йому й забудьте про багато проблем.

Із повагою — Валерій Трохимович Єфименко, Дніпропетровська обл.