Здрастуй, «Бабушка»!

Свою статтю хочу присвятити росі — живій воді природи.

Роса — речовина досить цікава. З чим тільки люди не порівнюють її — і зі сльозами Бога, і з кров’ю землі… Лікування росяною водою здавна займало почесне місце в народній медицині, оскільки за ефективністю дії, об’єму можливостей і простоті застосування з росою не може порівнятися жодна речовина.

Будь-яку росу слід збирати в місцях, де повітря максимально чисте. Краще всього робити це якнайдалі від доріг, міст і заводів. Збирають росу акуратно, розклавши поверх трави чистий рушник. Коли він промокне, вологу вичавлюють в підготовлену скляну посудину.

Росу, залежно від захворювання, вживають і зовнішньо. Нічну росу п’ють лише за наявності злоякісних пухлин. У інших випадках її використовують як зовнішній засіб.

Росяну воду можна використовувати не лише в чистому вигляді, а й у сумішах з іншими речовинами. Збирати росу бажано відповідно до фаз місяця. Звичайно, не обов’язково строго дотримувати місячних фаз і вибирати рослини, з яких треба знімати крапельки. Можна збирати росу просто з різнотрав’я, хоча це значною мірою знижує ефективність лікування. А ось часу збирання росяної води та правил її зберігання треба строго дотримуватися. Росу не можна збирати й зберігати у скляних та металевих місткостях. Для цього використовується тільки дерев’яний або берестяний посуд! У такому посуді росяна вода може зберігатися в темному прохолодному місці протягом тижня. Вранішня роса чудово омолоджує шкіру, а її вживання посилює обмінні процеси та захисні функції організму. Тому вона є прекрасним засобом оздоровлення для літніх людей.

Не варто збирати росяні води на полях, оброблених хімікатами.

Вранішні роси збирають на спадний місяць і застосовують для лікування різних захворювань. Час збирання досить короткий, тому бажано його не упустити. Триває воно усе півгодини, починаючи з того моменту, коли перший сонячний промінь освітить росинки.

Найкраще збирати вранішню росу з конюшини, оскільки саме ця роса вважається найбільш цінною. Конюшинова роса — чудовий засіб від сварливого характеру. Саме її чоловіки в давнину таємно підмішували сварливим жінкам у воду для пиття та умивання, щоб таким чином значно поліпшити характер дружини.

Росу, зібрану обов’язково на сході сонця на польових квітках, уживають 5-6 разів на день по 50-100 мл для зупинки розвитку депресії та усунення занепаду сил.

Зупинити випадіння волосся й навіть відновити волосяний покрив при облисінні (алопеція) вдасться, якщо втирати в шкіру голови, масажуючи, росу, зібрану на сході сонця з листя кропиви. Голову потрібно змочити ро­сою і масажувати кінчиками пальців до розігрівання. Потім повторно змочити, обв’язати рушником і залишити на півгодини. Після цього обполоснути настоєм ромашки, приготовленим, як чай, і дати висохнути. Курс лікування — 5-7 процедур. Виконувати їх через день.

Роса, зібрана до сходу сонця на полині чи будяку, захищає від пристріту.

При частому головному болю, мігрені потрібно покласти хустку, щоб вона добре промокла, на вранішню росу, а потім пов’язати нею голову й не знімати до висихання. Для одужання достатньо кількох таких щоденних процедур.

Виведенню бородавок сприяє часте змащування хворобливих утворень ро­сою, зібраною з городніх рослин.

Щоденне ходіння рано вранці босоніж по росі допомагає впоратися з ревматизмом і суглобовим болем ніг, позбавляє сухих мозолей, п’яткової шпори, грибка й подагри. Якщо немає можливості ходити по росі, потрібно двічі-тричі на день на 15-20 хвилин, а також на всю ніч прикладати до проблемних місць у вигляді компресу просочену росою лляну тканину. Такі самі компреси дозволяють упоратися з різними захворюваннями шкіри.

Щоб на дітей не нападала парша й у них не боліли ноги, батьки примушували їх ходити вранці босоніж по росі у день святого Георгія Побідоносця (Юр’їв день), який відзначається 6 травня. Дівчаткам, щоб вони були красивими та рум’яними, умивали цією росою щоки. Юр’ївською росою також змащують рани, що прискорює їх загоєння.

Для поліпшення зору, зупинки розвитку на початковій стадії катаракти й усунення більма (лейкома) рекомендується вранці та ввечері перед сном промивати хворі очі вранішньою росою, а також робити з нею на органи зору на 10-15 хвилин компреси. Курс лікування — 12-15 днів.

Вечірню росу найкраще збирати на молодика з ромашок. Її вживання по 50-100 мл 3-5 разів на день допомагає зміцненню нервів, усуненню безсоння, істерії й дитячого переляку. Окрім цього, голову щільно укутують рушником, змоченим у вечірній росі, і сплять так усю ніч. Уранці цією росою ретельно обтирають усе тіло. Курс лікування — не довше трьох тижнів.

Сечокам’яну й жовчнокам’яну хвороби вдасться подолати, якщо на ніч робити на область печінки та нирок компреси з уранішньою або вечірньою росою, а також пити її по 30-60 мл уранці натщесерце за 30-40 хвилин до сніданку. Робити так через день. Курс лікування — 7-10 процедур.

Якщо 3-5 разів на день робити на груди й низ живота на 40-60 хвилин компреси з уранішньою або вечірньою росою, пити її по 30-50 мл, а також уранці та ввечері спринцюватися нею, можна за 5-7 днів позбутися мастопатії й міоми.

Виразка шлунка й дванадцятипалої кишки зарубцюється, перестане мучити геморой, якщо вранці натщесерце та ввечері перед сном випивати по 50-100 мл уранішньої або вечірньої росяної води. Курс лікування — 21 день, під час його проведення дотримуватися овочевої дієти.

Велику силу має холодна нічна роса. Вночі на місяць уповні на далеких полянах, зарослих високою травою, молоді жінки здавна «купалися» в цій росі, пробігаючи через покриту нею траву. Це вважалося надійним засобом для швидкого зачаття, легких вагітності та пологів.

Збирають нічну росу з години до трьох годин ночі з будь-якої трави, коли місяць знаходиться у фазі росту, а потім застосовують її у вигляді примочок і компресів для якнайшвидшого загоєння ран, опіків і тріщин.

Щоденне спринцювання вранці й на ніч нічною росою дозволяє за тиждень упоратися з незапущеною фібромою матки.

Як я вже писала вище, пиття нічної роси допустиме лише при незапущених онкологічних захворюваннях. Уживають її у цьому випадку по 30-50 мл уранці натщесерце, ввечері перед сном, а також 3-4 рази на день до і після їди. Паралельно прикладають на місце злоякісної пухлини у вигляді компресу змочену в нічній росі лляну тканину. Змінюють компрес у міру висихання. Лікування тривале.

Ось і все, що я хотіла розповісти про росу. Збирайте її, добрі люди, лікуйтеся нею і з Божою допомогою одужуйте.

Із повагою — Наталія Григорівна Мороз, Полтавська обл.