Здрастуй, «Бабушка»!

Свою розповідь хочу присвятити синюсі голубій — одній із найцікавіших і найдивніших лікарських рослин, застосовуваних у народній медицині.

Наприклад, за своїми заспокійливими властивостями синюха в 8-10 разів сильніша валеріани. Але її заспокійливий ефект не має нічого спільного з приголомшуючим ефектом транквілізаторів, таких, як «Еленіум» або «Феназепам», а також антигістамінних препаратів, таких, як «Димедрол», барбітуратів й інших снодійних. Препарати на основі синюхи нешкідливі, а головне — не викликають звикання.

Довгий час про синюху блакитну знало небагато людей, але серед знавців її цілющі властивості цінувалися дуже високо. Мені, наприклад, вона допомогла здолати хронічний бронхіт із астматичним компонентом.

Так сталося, що в 32 роки я застудився. Не надав цьому особливого значення, але незабаром у мене почався сильний кашель, через місяць я став задихатися, а з часом мені стало так важко дихати, що довелося звернутися до лікаря. Діагноз — бронхіт із астматичним компонентом. Відтоді моїм постійним супутником став аерозольний балончик «Астмопент».

У лікарні мене довго лікували антибіотиками, робили мені бронхоскопію, але стан здоров’я поліпшувався лише на деякий час, а потім хвороба знову про себе нагадувала. Тривало це доти, доки я випадково не дізнався, як одна людина позбулася астми коренем синюхи голубої. Хоча я не дуже вірив у таке просте зцілення, та все ж вирішив випробувати цей засіб.
Купив у травників висушений корінь синюхи (він має бути від рослини, якій не менше двох років), почав готувати згідно з інструкцією, що додавалася, цілющий настій і пити його. Не повірите, але вже на третій день його вживання у мене з бронхів почала так інтенсивно відходити мокрота, що я навіть злякався. Через 2 тижні стан мій значно поліпшився, а через 2 місяці я був повністю здоровий.

Для приготування настою потрібно 1 ст.л. подрібненого коріння синюхи залити в термосі склянкою окропу, настояти 1,5 години, процідити й довести настій кип’яченою водою до первинного об’єму рідини. Вживати його по 2 ст.л. тричі на день через півгодини після їди, а також на ніч. Можна 1 ст.л. коріння рослини, подрібненого на шматочки не довше 3 мм, залити 200 мл окропу, витримати півгодини на киплячій водяній бані, настояти 10 хвилин, процідити, довести настій кип’яченою водою до первинного об’єму рідини і вживати по 1 ст.л. 3-5 разів на день після їди. Цілюща настоянка синюхи. Потрібно скляну банку заповнити до половини об’єму корінням рослини, залити доверху горілкою і витримати не менше місяця в темному місці при кімнатній температурі. Вживати настоянку по 20 крапель двічі-тричі на день.

Настої й настоянка синюхи не лише астми, бронхіту позбавляють, а й значно поліпшують стан здоров’я при катарі верхніх дихальних шляхів, нервових захворюваннях, головному болю, дизентерії, ГРЗ (гострому респіраторному захворюванні), пневмонії й туберкульозі легень.

Для зупинки розвитку атеросклерозу, нормалізації рівня холестерину в крові, усунення неврозу 3 г (строго дотримуватися рекомендованої дози!) сухого коріння синюхи заливають в емальованому посуді 100 мл води, доводять до кипіння, кип’ятять 30 хвилин на слабкому вогні, проціджують і п’ють по 30 мл відвару тричі на день через 2 години після їди.

Спільне вживання так само відвару синюхи й відвару сухоцвіту багнового (10 г сухої трави залити 200 мл окропу, прокип’ятити 3-5 хвилин на слабкому вогні, витримати до охолодження, процідити і вжиати по 3 ст.л. тричі на день за півгодини до їди) сприяє рубцюванню виразки шлунка й дванадцятипалої кишки, а також приборканню на тривалий час нападів епілепсії. Курс лікування — 3 тижні, проводити такі курси для профілактики раз на півроку.

Тож, добрі люди, довіртеся красуні синюсі й, запевняю, ви про це ніколи не пошкодуєте.

Із повагою — Станіслав Миколайович, Полтавська обл.