Здрастуй, «Бабушка»!

У своїй черговій статті хочу поговорити про гіпертиреоз — захворювання, при якому щитовидна залоза починає виділяти свої гормони в набагато більшій кількості, чим треба здоровій людині.

Сприяють розвитку гіпертиреозу (тиреотоксикоз) тривалий стрес, інфекції, психічні травми, спадковість, автоімунні захворювання й безконтрольне вживання препаратів, що містять тиреоїдні гормони.

Проявляється хвороба прискореним серцебиттям, підвищеною пітливістю, постійною зміною настрою, швидкою стомлюваністю, загальною слабкістю і поганим сном. Можливі підвищення температури тіла, непереносимість гучних звуків і яскравого світла, сухість шкіри і тремтіння рук. При гіперфункції щитовидної залози всі обмінні процеси прискорюються, посилюється розпад білків й інших поживних речовин в організмі, тому навіть при посиленому харчуванні хворий швидко худне. Можуть виникати нудота, блювота, діарея й порушення статевих функцій. Часто турбують непереборна спрага та прискорене сечовипускання. До зовнішніх ознак при тяжкому перебігу гіпертиреозу відносяться витріщені очі й поява зобу.

Хвороба припинить розвиватися, якщо щоранку після пробудження захоплювати правою рукою ліву в тому місці, де носять браслет, і добре прокручувати до появи в області згину променезап’ясткового суглоба червоної смуги. Відразу накладати на смугу без плівки й утеплення змочену в сольовому розчині смужку лляної тканини. Потім те саме зробити з іншою рукою. Тримати тканину до висихання. Ввечері перед сном потрібно настругати в таз із гарячою водою трохи господарського мила й потримати в мильному розчині 10-15 хвилин ноги. Після цього їх просушити і постояти 10 хвилин на аплікаторі Ляпко. Потім походити на носочках до появи в литках болю, лягти в ліжко й спати спокійно до ранку.

Корисно вранці та ввечері з’їдати по половині плоду грейпфрута, а на ніч робити на область зобу компрес із сольовим розчином (1 ч.л. солі на склянку кип’яченої води).

Впорається з гіпертиреозом і спровокованим хворобою зобом вовконіг. Потрібно 1 ст.л. подрібненої трави залити 300 мл окропу, настояти 2 години, процідити й пити по 100 мл настою тричі на день за 30 хвилин до їди протягом 3-4 тижнів.

Ефективно залити склянкою окропу 1 ч.л. подрібненої трави перстача білого, після охолодження процідити й пити по 1/4 склянки настою тричі на день перед їдою. При появі тахікардії вживану дозу трохи зменшити, а потім поступово повернутися до рекомендованої в рецепті. Курс лікування — 3-4 тижні.

Бажано вживання настоїв вовконігу й перстача чергувати.

Із повагою — лікар-невропатолог Володимир Васильович Болсун, м. Київ; e-mail: bolsunv@gmail.com