Здрастуй, «Бабушка»!

Оскільки останнім часом все більше людей страждає від катаракти (помутніння кришталика ока), хочу ознайомити з деякими дієвими народними методами її лікування.

Дуже добре при незапущеній катаракті свіжу рослину молодила дахового вимити, подрібнити, вичавити з отриманої маси сік, настояти його 8-10 годин, профільтрувати через вату й закапувати в кожне око по 1-2 краплі вранці після пробудження та ввечері перед сном. Курс лікування — 2-3 місяці.

Непогано зварити ввечері круто 1 яйце від домашньої курки, очистити його від шкаралупи, потім зрізати з яйця верхівку, вийняти з білка жовток і заповнити натуральним медом. Поставити яйце, щоб воно не торкалося дна, в чарку й залишити на ніч. Уранці на дні чарки виявите прозору рідину. Її треба закапувати в кожне око по 1 краплі тричі на день до закінчення. Після цього приготувати свіжі ліки й продовжити лікування. Лікуватися таким чином, постійно готуючи свіжі краплі, до повного зникнення помутніння кришталика й нормалізації зору. Зберігати краплі в невеликому флаконі в холодильнику.

Катаракта зникне й зір значно поліпшиться, якщо подрібнити сухими й змішати порівну за об’ємом квітки календули й траву очанки, залити 2 ст.л. суміші в термосі 0,5 л окропу, настояти 30-40 хвилин, процідити й зробити з теплим настоєм на півгодини на хворі очі примочки. Виконувати процедуру кілька разів на день протягом 1-2 місяців.

Можна залити склянкою окропу 2 ч.л. подрібнених квіток календули, настояти 30 хвилин, процідити, розчинити в настої 2 ч.л. меду й закапувати вранці та ввечері у хворе око по 2-3 краплі приготовленого розчину. Протягом дня робити з ним на очі примочки.

Помутніння кришталика вдасться прибрати, якщо змішати 1,5 ст.л. вичавленого з листя кульбаби соку, 1 ст.л. соку цибулі, розчинити в соковій суміші 1 неповну ст.л. свіжого натурального меду, витримати 3 години в темному місці при кімнатній температурі, а потім закапувати двічі на день у кожне око за повіку по 4-5 крапель цілющого засобу.

Ефективно при катаракті загорнути в темний папір 2-3 листки три-, п’ятирічного алое, витримати 2 тижні на нижній полиці холодильника, потім вичавити з листя в блюдце сік, профільтрувати його через 2-3 шари стерильного бинта, злити в простерилізований флакончик і закапувати по 1 краплі в кожне око 1 раз на добу. Першого місяця розчиняти у використовуваному для закапування соку шматочок муміє розміром із сірникову голівку, а другого місяця закапувати чистий сік. Окрім цього, протягом дня випивати по 4-5 склянок звичайного чаю, щоразу розчиняючи в ньому кілька крапель цибулевого соку. Вичавлений із листя алое сік зберігати в холодильнику не довше 5 днів, а потім обов’язково готувати свіжий.

Сприяє розсмоктуванню катаракти й поліпшенню зору суміш свіжовичавленого соку чистотілу й кип’яченої води кімнатної температури, взятих порівну за об’ємом. Увечері перед сном у ній змочують вату, прикладають її до очей, фіксують бинтом і залишають на ніч. Зазвичай для одужання достатньо 10-15 таких щовечірніх процедур.

Зцілить черемха. Потрібно залити 100 мл окропу 1 ч.л. подрібнених квіток рослини, настояти 2 години, процідити, а потім протягом дня змочувати в настої вату або стерильну льняну тканину й ретельно промивати настоєм хворі очі. На ніч робити з ним на органи зору компреси. Курс лікування — 2-3 тижні.

Корисно покласти в око 3-5 штук висушеного насіння волошок, потримати 2-3 хвилини, вийняти, а потім так само ввести насіння в інше око й теж потримати 2-3 хвилини. Виконувати процедуру дуже часто. Незабаром кришталик повністю очиститься від плівки.

Ще раджу зшити з марлі невеликі мішечки, заповнити їх травою мокриці, опустити мішечки з травою на 1 хвилину в окріп, почекати, доки вони охолонуть, й накласти по мішечку на кожне око. Через 15-20 хвилин зняти. Виконувати процедуру двічі на день протягом 2 місяців. За цей час очі повністю очистяться від плівки.

Здавна усували катаракту жовчю щуки (інша не годиться!). Треба намацати вказівним пальцем під зябрами у риби довгастий пухирець із жовчю, обережно його дістати, витягнути з пухирця піпеткою у флакон жовч і закапувати її в кожне око по 1 краплі 1 раз на день протягом трьох місяців. Після лікування очі почервоніють, виникне відчуття, ніби в них насипали піску, але за два дні все мине й від катаракти навіть сліду не залишиться.

Гарного всім зору.

Із повагою — Анатолій Йосипович Хірілов, Донецька обл.