Здрастуй, «Бабушка»!

Біль у м’язах може турбувати і дорослих, і дітей, і часто причиною його виникнення є міозит — запалення м’язової тканини, для якого характерний локальний біль в області враження, інтенсивність якого із часом зростає і при русі посилюється.

Обов’язково при перших симптомах міозиту 2-3 дні дотримуватися повного спокою. Щоб уникнути переохолодження хворого м’яза та області навколо нього, треба укутати проблемне місце вовняним шарфом. Увечері прикладати до нього змочену в горілці лляну тканину, зверху прикривати її клейонкою, вовняною тканиною, фіксувати компрес пов’язкою і спати так до ранку.

Поліпшення незабаром настане, якщо ретельно перемішати 4 частини за об’ємом топленого несолоного свинячого внутрішнього жиру й 1 частину перетертої сухою до порошку трави хвоща польового, а потім 3-5 разів на день втирати отриману мазь у болісне місце.

Непогано добре намилити ввечері темним господарським милом 2 листки білокачанної капусти, рясно посипати зверху харчовою содою, прикласти листя змащеним боком до проблемного місця, зафіксувати вовняним шарфом і залишити компрес на ніч.

Якщо міозитом уражена шия, потрібно розчинити в 1 л теплої води 10 крапель аптечної лаврової олії, змочити в розчині вафельний рушник, скачати його у валик і помістити на потилицю. Через 15-20 хвилин зняти. Виконувати процедуру кілька разів на день.

Ефективно зварити ввечері картоплю в мундирі, відразу її розім’яти, нанести рівним шаром на складену в 4-5 шарів лляну тканину і прикласти на тканині до болісного місця. Зверху прикрити вовняним шарфом. У міру охолодження картопляної маси шари тканини прибирати. Коли картопля перестане зігрівати, її потрібно прибрати, розтерти проблемну ділянку тіла «Тройним» одеколоном, утеплити і спати так до ранку. Проводити подібні процедури 2-3 вечори поспіль.

Боїться міозит лопуха. Потрібно 2-3 свіжих великих листки рослини облити ввечері перед сном киплячою водою, скласти листя стопкою й помістити на болісне місце. Зафіксувати вовняним шарфом і залишити на ніч. Курс лікування — 3-4 щовечірніх процедури.

Із повагою — Юлія Сергіївна Батуріна, м. Дніпро