Здрастуй, «Бабушка»!

Хочу приділити увагу бешиховому запаленню — серйозному інфекційному захворюванню, зовнішніми проявами якого є прогресуюче запалення шкірного покриву.

За поширеністю в сучасній структурі інфекційної патології бешиха, як називають хворобу в народі, займає четверте місце після гострих респіраторних та кишкових інфекцій, а також вірусних гепатитів. У віці від 20 до 30 років частіше страждають від бешихи чоловіки, які через свою професійну діяльність часто отримують дрібні травми, забруднюють шкіру й піддаються різким змінам температури. У старшій віковій групі тих, хто хворіє на бешиху, — в основному жінки. Бешихове запалення зазвичай виникає на ногах та руках, рідше — на обличчі, ще рідше — на тулубі, в промежині та на статевих органах. Червоний колір бешихи добре помітний, через що хворий часто відчуває гострий психологічний дискомфорт.

Причина захворювання — проникнення стрептокока через пошкоджену подряпинами, садном, потертостями, попрілістю й тому подібним шкіру. Приблизно 15% людей можуть бути носіями цієї бактерії, але при цьому не хворіють, тому що для розвитку недуги потрібні чинники, що провокують її. До них відносяться садна, подряпини, уколи, потертості, розчісування шкіри, попрілості, тріщини, різка зміна температури, стреси, засмага, забиття й травми. Досить часто бешиха виникає на тлі грибка стопи, цукрового діабету, алкоголізму, ожиріння, варикозного розширення вен, при проблемах із лімфатичними судинами, внаслідок тонзиліту, отиту, синуситу, карієсу, пародонтиту, тромбофлебіту, трофічної виразки й інших хронічних захворювань, що знижують імунітет.

Найчастіше бешихове запалення розвивається в літньо-осінній період. Початок його характеризується підвищенням температури тіла до 39-40°, ознобом і симптомами загальної інтоксикації. При цьому хворий скаржиться на слабкість, нудоту, блювоту, головний та м’язовий біль. Через кілька годин в області враженої бешихою ділянки виникають біль, свербіння, відчуття печії, набряклість і почервоніння шкіри. Червона пляма при цьому швидко збільшується в розмірі. У деяких випадках на місці червоної плями можуть утворюватися пухирі, наповнені рідиною, які лопаються й утворюють кірочки.

Ефективне лікування бешихи голодом. Досить часто при повному голодуванні вдається за 3 дні позбутися захворювання.

Прибирається бешихове запалення чистою, без домішок крейдою. Її перетирають до порошку і вранці, до сходу сонця, посипають цим порошком проблемне місце. Прикривають зверху червоним сукном і забинтовують. Курс лікування — 5-6 днів.

Упорається з бешихою натуральний мед. Півлітрову банку меду змішують порівну за об’ємом із подрібненим червоним шовком, розділяють суміш на 3 рівні частини й уранці до сходу сонця наносять на проблемне місце по одній порції. Фіксують бинтом. Лікуються таким чином 3 дні поспіль.

Непогано при бешиховому запаленні перетерти до порошку і змішати по 1 ст.л. трави шавлії та крейди, нанести суміш на лляну тканину, прикласти її до проблемного місця й зафіксувати бинтом. Кожні 6 годин компрес змінювати. Незабаром від бешихи й сліду не залишиться.

Можна залити 250 мл окропу 2 ст.л. насіння дурману, настояти 30 хви­лин, процідити, розбавити настій на­по­ловину водою й робити з ним на проб­лемні місця примочки, змінюючи їх у міру висихання.

Бешиха зникне, якщо щоранку до сходу сонця присипати місце запалення добре просіяним житнім борошном. Зверху прикривати синім обгортковим папером і забинтовувати.

Допомагає накладення на місце запалення у вигляді компресу холодної глини. Змінювати компрес кожні 2-3 години, використовуючи щоразу тільки свіжу глину. Використану закопувати в недоступному місці або змивати в унітаз.

Позбавляє бешихи опромінення проблемних місць у фізкабінеті лікувальної установи ультрафіолетом.

Із повагою — Петро Данилович Якубов, Кіровоградська обл.