Здрастуй, «Бабушка»!

Хочу, щоб люди більше дізналися про гісоп — одну з прадавніх лікарських рослин.

Ще на початку XIV століття прославлений лікар Арндольд із Вілланови склав «Салернський кодекс здоров’я» у віршах, присвячений цілющим травам, квітам та плодам. І там так сказано: «Груди очищає від флегми трава, що корисний гісоп, якщо з медом він разом відварений. І говорять, що обличчю доставляє він колір чудовий, і зветься гісопом».
Цей високий напівчагарник із дерев’янистим корінням належить до сімейства глухих кропив. На довгих, тонких та гіллястих стеблах є супротивне листя, яке зверху дрібне, а ближче до низу більше за розміром. Дрібні квітки рослини розташовуються по 3-7 штук у пазухах листя. Квітки утворюють суцвіття-колос на верху стебла. Вони бувають різного забарвлення, починаючи з блакитного й закінчуючи фіолетовим. Насіння рослини бурого кольору й дуже дрібне. Дозріває довго, навіть по кілька місяців. Цвітіння гісопу починається в червні й триває все літо. Рослина має дуже сильний, але приємний аромат.

Гісоп — відмінний антисептик і спазмолітик.

Тиск при гіпотонії нормалізується, припиниться розвиток туберкульозу й стенокардії (грудна жаба), оздоровляться підшлункова залоза, шлунково-кишковий і травний тракти, якщо 2 ст.л. сухої подрібненої трави гісопу залити в термосі 1 л окропу, настояти 8 годин, процідити й пити по 100 мл настою тричі на день за півгодини до їди. Для приборкання бронхіту, кашлю й трахеїту п’ють настій гарячим, щоразу розчиняючи в ньому 1 ч.л. натурального меду. Курс лікування, залежно від захворювання, — від 2 тижнів до 2 місяців. Щоб угамувати зубний біль, упоратися зі стоматитом, ангіною й гінгівітом, потрібно часто полоскати теплим настоєм гісопу рот і горло. Кон’юнктивіт зникне, якщо робити з цілющим засобом на очі примочки, змінюючи їх у міру висихання.

Цей засіб позбавить невеликих пухлин. Потрібно 2 ст.л. подрібненої трави гісопу залити 0,5 л білого добре підігрітого (не доводити до кипіння!) виноградного вина, настояти 7-8 годин, процідити й пити по 50-70 мл настоянки, затримуючи на кілька секунд у роті кожен ковток, 4 рази на день за півгодини до їди. Курс лікування — місяць.

Радикуліт припинить мучити, якщо 1 ст.л. подрібненої трави гісопу залити 200 мл горілки, витримати 7 днів у темному місці при кімнатній температурі, процідити і вживати по 1 ч.л. настоянки двічі-тричі на день протягом 10-15 днів. На ніч робити з настоянкою на поперек компреси.

З успіхом застосовують у лікуванні олійний витяг гісопу. Потрібно помістити в банку з темного скла 100 г свіжої подрібненої квітучої трави рослини або 30 г висушених квіток гісопу, дуже повільно залити сировину 300 мл оливкової олії холодного віджимання або 0,5 л нерафінованої соняшникової, щільно закупорити посуд і залишити на 2 місяці в темному місці при кімнатній температурі. Після цього процідити, макуху віджати, вилити витяг в пляшку з темного скла, добре її закупорити й поставити на зберігання в холодильник. Примочки та компреси з витягом сприяють швидкому загоєнню забиття, приборканню м’язового й суглобового болю. Мені цей засіб допоміг позбутися тріщин прямої кишки, цервіциту (запалення шийки матки) й циститу (на ніч вводила просочені витягом тампони, відповідно, в анус або в піхву).

Зцілюйтеся з Божою допомогою.

Із повагою — Валентина Іванівна Тодорова, Донецька обл.