Здрастуй, «Бабушка»!

Хочу трохи розповісти про морозник кавказький. Рослина отруйна, але при строгому дотримуванні дозувань нею можна лікувати безліч хвороб. Морозник сприяє очищенню організму й нормалізації рівня холестерину в крові, перешкоджає застою жовчі й тим самим попереджає утворення каменів у жовчному міхурі, має спазмолітичну дію, є прекрасним засобом усунення целюліту й ожиріння, діє загальноомолоджувально на організм, має яскраво виражену протипаразитарну дію, стимулює імунну систему, поліпшує пам’ять, зір, слух і нормалізує сон. При захворюванні дихальних шляхів він розріджує мокроту, покращуючи її відходженння. Ще морозник успішно виліковує всі види алергії, у тому числі на спеку, холод, квітковий пилок, побутовий пил і шерсть тварин.

А щоб лікування рослиною було ефективнішим, треба додатково вживати фітопрепарати й трави, підібрані для конкретного захворювання. Поєднування морознику кавказького з мареною красильною прискорює лікування захворювань нирок, сечостатевої системи й покращує вивід із нирок, сечового та жовчного міхура каменів. Із зозулинцем, боровою маткою й екстрактом бобрового мускусу морозник використовують при лікуванні простатиту, аденоми передміхурової залози й імпотенції, а у взаємодії з вовчим тілом болотним він виліковує грижу хребта, захворювання суглобів, остеохондроз, ревматизм, поліартрит, радикуліт і відновлює водно-сольовий баланс в організмі. Тим, хто страждає від тромбофлебіту, закупорки судин та інсульту, рекомендую використовувати морозник разом із діоскореєю й софорою японською. Для нормалізації рівня цукру в крові при цукровому діабеті корінь морознику вживають разом із козлятником лікарським. Таке лікування поступово позбавляє інсулінової залежності. Морозником із боровою маткою лікують безпліддя, гінекологічні захворювання й фіброміоми, а в поєднанні з червоною щіткою він сприяє очищенню крові, нормалізації внурішньочерепного тиску й поліпшенню здоров’я при мастопатії та клімаксі. Морозник із омелою білою та шоломницьою байкальською застосовують для приборкання гіпертонії, захворювань нервової системи, безсоння, головного болю й епілепсії. При гіперфункції щитовидної залози його краще застосовувати з софорою японською, а для поліпшення зору — з очанкою.

Перші 10 днів уживають сухий, перетертий до порошку корінь морознику по 50 мг уранці натщесерце за 20-30 хвилин до їди. Запивають невеликою кількістю води. Другу декаду вживають його в такій самій дозі вранці натщесерце та ввечері перед сном, а третю десятиденку — по 50 мг тричі на день. Четверту декаду вживають корінь морознику в порошку по 100 мг уранці натщесерце, а в обід та ввечері — по 50 мг, п’яту десятиденку — уранці і в обід уживають морозник по 100 мг, а ввечері — по 50 мг, шосту декаду — по 100 мг тричі на день. У такій дозі вживають морозник уранці, в обід та ввечері до закінчення шестимісячного курсу лікування. Роблять на місяць перерву, а потім повторюють лікувальний курс. Лікуються такими курсами з перервами до поліпшення стану здоров’я.

Можна вживати подрібнений корінь морознику кавказького лише вранці натщесерце за 30 хвилин до сніданку. Починати з 50 мг за раз. Кожні 10 днів збільшувати дозу на 50 мг. Дійшовши до 300 мг за раз, уживати морозник у такій дозі вранці натщесерце до закінчення 6 місяців лікування. Зробити місячну перерву, а потім повторити лікувальний курс. Якщо є необхідність, лікуватися такими курсами з перервами далі.

Перші 6 місяців лікування морозником відбувається первинне очищення організму й нормалізується робота кишечнику. Далі оновлюється й очищається кров. Іноді при вживанні морознику тимчасово загострюються хронічні захворювання. Щоб упоратися із загостренням, додатково треба вживати відповідні фітопрепарати. При лікуванні морозником необхідно пити багато рідини й уживати якомога більше продуктів, що містять калій і кальцій.

Протипоказано лікуватися рослиною при вагітності, інфаркті міокарду, тахікардії, ендокардиті і в період годування дитини грудьми.

Із повагою — Тамара Василівна Соломаха, Полтавська обл.