Здрастуй, «Бабушка»!

Упевнена, що, знаючи достатньо про хворобу, її розвиток можна попередити. Ось і хочу детально ознайомити читачів сайту з краснухою — вірусним інфекційним захворюванням.

Вірус краснухи поширюється через повітря. Проявляється захворювання через 2-3 тижні після зараження ним. Спочатку на шкірі з’являються плоскі рожеві плями, дуже схожі на кір, другого дня плями зливаються і все тіло перетворюється на величезну рожеву пляму. Ніяких ознак застуди, на відміну від кору, не спостерігається, зате дуже опухають і болять лімфовузли за вухами та на потилиці. Зазвичай, через 3 дні висип зникає.

Та не варто радіти, оскільки краснуха небезпечна не сама по собі, а своїми ускладненнями. При тяжких формах хвороби вражається центральна нервова система, можуть розвинутися менінгіт чи енцефаліт. Особливо небезпечний вірус краснухи для вагітних, оскільки він проникає через плаценту і ушкоджує плід, спричиняючи розвиток природженої потворності. Тому жінкам із терміном вагітності не більше 16 тижнів при захворюванні краснухою краще зробити аборт.

Часто перебіг краснухи легкий, самопочуття хворого не погіршується, він так само активний, хіба що у нього трохи пропадає апетит. Ускладнень після перенесеного захворювання зазвичай не буває. Особливого лікування краснуха не потребує, воно може бути спрямоване лише на підвищення імунітету. Перші дні, в період висипань, хворого слід ізолювати й обов’язково щодня робити в його кімнаті вологе прибирання та провітрювати її.

Щоб угамувати при краснусі свербіння, треба розчинити у ванні з теплою водою 1/2 склянки харчової соди й полежати в содовому розчині 10 хвилин. Приймати такі ванни двічі-тричі на день. Можна розчинити у ванні з теплою водою трохи марганцівки так, щоб отримати блідо-рожевого кольору розчин, і полежати в ньому 10 хвилин. Виконувати процедуру двічі-тричі на день.

Корисно при краснусі подрібнити й змішати порівну за об’ємом плоди шипшини та ягоди чорної смородини, або плоди шипшини та ягоди брусниці, або ж 1 об’ємну частину ягід брусниці, по 3 частини плодів шипшини та листя кропиви, а потім 2-3 ч.л. будь-якої із цих сумішей заливати склянкою окропу, настоювати 30 хвилин, проціджувати і випивати настій. Пити його, постійно готуючи свіжий, двічі-тричі на день.

Ефективно застосовувати при лікуванні краснухи трав’яні суміші.


1. Змішати порівну за об’ємом, заздалегідь подрібнивши, корінь лопуха, траву мати-й-мачухи та цикорію, квітки ромашки, календули й безсмерток.
2. Подрібнити й змішати порівну за об’ємом листя малини, коріння алтеї, оману й кульбаби, траву череди, деревію та м’яти.
3. Змішати за об’ємом, заздалегідь подрібнивши, по 1 частині коріння бадану та трави шизонепети (анісова трава), по 2 частини трави фіалки, суховершків, зніту та м’яти.
4. Подрібнити й змішати за об’ємом 3 частини листя малини, по 2 частини квіток волошки та плодів шипшини, по 1 частині коріння оману, трави будяка, листя едельвейса й салату латук.
5. Змішати порівну за об’ємом, заздалегідь подрібнивши, плоди шипшини, листя кропиви та чорної смородини, траву полину, споришу, собачої кропиви й фіалки.
6. Подрібнити й змішати за об’ємом по 1 частині пагонів багна звичайного, листя кропиви, коріння півонії незвичайної, алтеї, первоцвіту й рододендрону, трави ласковця й собачої кропиви, по 2 частини трави чебрецю, грушанки й споришу.
Щоб приготувати цілющий настій, 2 ст.л. будь-якої з цих сумішей заливають у термосі 0,5 л окропу і настоюють 8-10 годин. Після цього проціджують і п’ють по 1/3 склянки настою 3-4 рази на день до одужання. Постійно готують свіжий цілющий засіб. Щодня суміші можна чергувати.


Із повагою — Людмила Павлівна Лебєдєва