Здрастуй, «Бабушка»!

Серцевий біль — це крик серця про нестачу йому живлення та загроза виникнення інфаркту міокарда. Ось і хочу підказати, як упоратися з серцевим нападом, якщо ви вдома самі.

Як тільки відчули гострий, раптовий грудинний біль в області серця, відразу укусіть себе до болю за кінчики мізинців біля початку росту нігтя. Незабаром напруга з усього меридіану серця спаде. Добре вжити пігулку «Валідолу» або «Нітрогліцерину».

Спробуйте багато разів дуже сильно покашляти. Це теж сприяє усуненню серцевого спазму. Щоразу перш ніж кашлянути, робіть глибокий вдих і затримуйте дихання. Кашель має бути глибоким і тривалим, неначе ви випльовуєте з грудей мокроту. Якщо біль минув, все одно через кілька хвилин повторіть очищення грудей кашлем. Глибокий вдих дозволяє кисню проникнути в легені, а кашель примушує стискуватися серцевий м’яз, кров циркулювати і таким чином відновити нормальний серцевий ритм.

Можна лягти на килим, а під лопатки навпроти серця підкласти тугий валик розміром із чоловічий кулак, зроблений із шарфа чи рушника. Покачайтеся повільно на валику вверх-вниз, розкинувши руки хрестом. Це допоможе помасажувати хребет і посилити регуляцію серцевого м’язу.

Непогано при серцевому болю поставити на центр грудей одну медичну банку (можна з-під майонезу). Тримати її до появи синця. Синець потім потихеньку розсмоктуватиметься, а з ним зникнуть спазм і біль. Також значно поліпшиться енергозабезпечення міокарда.

Із повагою — лікар-невропатолог Володимир Васильович Болсун, м. Київ; e-mail: bolsunv@gmail.com