Здрастуй, «Бабушка»!

У багатьох людей через часті запалення легень та бронхіт з часом розвивається бронхіальна астма і їхнім постійним супутником стає аерозольний балончик з протиастматичним препаратом. Довге лікування, старанне виконання усіх порад лікаря сприяє поліпшенню стану здоров’я лише на деякий час, а потім астма знову про себе заявляє. Та не варто зневірятися, оскільки це захворювання й багато інших під силу синюсі голубій.

Тривалий час про цю рослину знали небагато, але серед знавців її цілющі властивості цінувалися дуже високо. Мені, наприклад, синюха допомогла подолати хронічний бронхіт із астматичним компонентом.

Так сталося, що в 32 роки я застудився. Не дуже надав цьому значення, та незабаром у мене почався сильний кашель, через місяць став задихатися, а з часом мені стало так важко дихати, що довелося звернутися в лікарню. Діагноз — бронхіт із астматичним компонентом.

У медичному закладі мене довго лікували антибіотиками, робили мені бронхоскопію, та поліпшення не було. Тоді я виписався і вирішив пролікуватися вдома народними засобами. Ознайомившись із цілющими властивостями різних рослин, зупинив свій вибір на синюсі голубій. Купив у травників її висушений корінь, почав готувати, згідно з інструкцією, що додавалася, цілющий настій і пити його. Не повірите, але вже на третій день його вживання у мене з бронхів почала так інтенсивно відходити мокрота, що я навіть злякався. Через 2 тижні стан мій значно поліпшився, а після 2 місяців лікування я повністю одужав.

Для приготування настою потрібно 1 ст.л. подрібненого кореня синюхи (він має бути від рослини, якій не менше двох років) залити в термосі склянкою окропу, настояти 1,5 години, процідити й довести настій кип’яченою водою до первинного об’єму рідини. Вживати його по 2 ст.л. тричі на день через півгодини після їди, а також на ніч. Можна 1 ст.л. коріння рослини, подрібненого на шматочки не більше 3 мм, залити 200 мл окропу, витримати півгодини на киплячій водяній бані, настояти 10 хвилин, процідити, довести настій кип’яченою водою до первинного об’єму рідини і вживати по 1 ст.л. 3-5 разів на день після їди. Цілюща настоянка синюхи. Потрібно скляну банку заповнити до половини об’єму корінням рослини, залити доверху горілкою і витримати не менше місяця в темному місці при кімнатній температурі. Вживати настоянку по 20 крапель двічі-тричі на день.

Настої та настоянка синюхи не лише астми, бронхіту позбавляють, а й значно поліпшують стан здоров’я при катарі верхніх дихальних шляхів, нервових хворобах, головному болю, дизентерії, ГРЗ (гостре респіраторне захворювання), пневмонії та туберкульозі легень.

Для зупинки розвитку атеросклерозу, нормалізації рівня холестерину в крові, усунення неврозу 1 ст.л. подрібнених кореневищ синюхи заливають в емальованому посуді склянкою води, доводять до кипіння, кип’ятять 30 хвилин на слабкому вогні, проціджують і вживають по 3-5 ст.л. відвару тричі на день через 2 години після їди.

Спільне вживання відвару синюхи (вживати по 1 ст.л. тричі на день через 2 години після їди) та настою сухоцвіту багнового (10 г трави залити склянкою окропу, витримати до охолодження, процідити і вживати по 1 ст.л. тричі на день за 1,5 години до їди) сприяє рубцюванню виразки шлунка й дванадцятипалої кишки. Курс лікування — 3 тижні.

Раджу всім, хто страждає від згаданих вище захворювань, пролікуватися синюхою. Запевняю, ви про це не пошкодуєте. Тільки пам’ятайте, що настої, настоянка та відвар синюхи збільшують швидкість згущування крові, тому будьте обережними.

Із повагою — Станіслав Миколайович, Полтавська обл.