Здрастуй, дорога «Бабушка»!

На багатьох квіткових клумбах можна побачити красуню білу лілію. Цій рослині я й хочу приділити трохи уваги.

Прабатьківщиною білої лілії, квітки з дивовижним ароматом, є Середземномор’я. В Україні її розводять як декоративну рослина. Здавна білу лілію вважають живим образом чистоти, символом Діви Марії, тому на багатьох відомих картинах Мати Божа зображається з цією білосніжною квіткою в руці.
З успіхом використовують рослину в народній медицині.

Для нормалізації менструального циклу при надмірних місячних, зупинки розвитку бронхіту й туберкульозу, усунення набряклості, нефриту, циститу, уретриту й занепаду сил потрібно 35 г подрібнених бульб білої лілії залити в емальованому посуді 0,5 л окропу, прокип’ятити рівно 3 хвилини, настояти 2 години, процідити і вживати по 2 ст.л. настою 4 рази на день перед їдою. Курс лікування, залежно від захворювання, — від 2 тижнів до 2 місяців. При пігментних плямах, ластовинні (веснянки) й вугрях цей настій змішують порівну за об’ємом із медом, гірчицею в порошку, а потім обробляють сумішшю проблемні місця.

Прискоренню визрівання наривів, фурункулів сприяє накладення на болісні місця на ніч у вигляді компресу зварених у молоці або спечених у духовці бульб білої лілій.

Незапущені міома, фіброміома розсмокчуться, якщо 10 г свіжих подрібнених цибулин рослини залити 100 мл горілки, витримати 14 днів у темному місці при кімнатній температурі, процідити і вживати по 5-10 крапель настоянки 4 рази на день протягом місяця. Часте втирання цього засобу в проблемні місця позбавляє болю при радикуліті й суглобовому ревматизмі.

При суглобовому болю, судомах, ранах, опіках, гангрені, тріщинах на п’ятах, мігрені треба наповнити подрібненими квітками білої лілії банку, залити доверху соняшниковою олією, витримати 14 днів у світлому місці при кімнатній температурі, а потім двічі-тричі на день втирати приготовлену олію в болісні місця та робити з нею примочки. Можна подрібнити й змішати по 2 ст.л. квіток, листя та цибулин рослини, залити суміш 2/3 склянки соняшникової олії, настояти 3 тижні на сонці, а потім лікуватися приготовленою олією так само, як і попередньою. Введення на всю ніч у вуха турундочок, просочених якою-небудь із цих олій позбавляє отиту, а регулярне вдихання олій дозволяє чоловікам уникнути раннього сім’явипорскування. Компреси на 1-2 години з теплою лілейною олією двічі на день на низ живота прискорюють лікування запальних жіночих захворювань. Прийом 1-2 рази на тиждень по 15-20 хвилин ванн із олією білої лілії, втирання цієї олії масажуючими рухами в усе тіло сприяє омолодженню й розгладженню шкіри від зморшок.

Лущення шкіри, екзема, дерматит припинять турбувати, якщо 2-3 подрібнених на тертці бульби білої лілії проварити 3-4 хвилини після закипання в 100 мл води, процідити відвар, додати в нього 20 г меду, 1 ст.л. розтопленого воску, ретельно розмішати до отримання однорідної мазі, а потім двічі-тричі на день змащувати нею проблемні місця.

Із повагою — Катерина Миколаївна Фриндак, Львівська обл.; e-mail: kateryna-fryndak@ukr.net