Здрастуй, «Бабушка»!

Маючи величезний досвід лікаря-фітотерапевта, традиційно ним ділюся.

Приділю увагу осередковій склеродермії — хворобливому враженню шкіри, що проявляється утворенням на шкірному покриві плям або смуг білого кольору, схожих на шрами. Вкрай рідко ця хвороба вражає внутрішні органи, частіше від неї страждають жінки.

Осередкова склеродермія може проявлятися всього одним осередком, розвивається повільно, непомітно перетворюючись на хронічне захворювання. Найчастіше склеротичні зміни проявляються на шкірі ніг. Ця хвороба піддається лікуванню, тому панікувати не варто. Лікує осередкову склеродермію й офіційна, й народна медицина. Залежно від клінічної форми хвороби, медики призначають препарати, що сприяють згортанню крові, та протизапальні засоби.

У народі осередкову склеродермію успішно лікують різними рослинами. Ефектитно подрібнити й змішати порівну за об’ємом траву хвоща польового, споришу та медунки, залити 1 ст.л. суміші склянкою окропу, витримати 15 хвилин на киплячій водяній бані, настояти півгодини, процідити й пити по 1/3 склянки настою тричі на день за 30 хвилин до їди або через годину після вживання їжі. Окрім цього, треба 4 рази на тиждень після вживання настою робити на болісне місце компрес. Випечену в духовці середнього розміру цибулину потрібно подрібнити теплою до кашки, ретельно перемішати з 2 ст.л. теплого кефіру, 1 ст.л. натурального меду та 1 ст.л. згаданої вище суміші, нанести цілющий засіб на проблемне місце й залишити на 2-3 години. Потім змити все теплою водою. Непогано добре промити ввечері свіже листя лопуха чи подорожника, видалити з нього серцевину й тильним боком прикласти до враженого склеродермією місця. Прикрити лляною тканиною, зафіксувати бинтом і залишити компрес на ніч. Один вечір робити його з листям лопуха, а другий — з листям подорожника. Так і чергувати. Ще потрібно двічі на день заливати 250 мл окропу 1 ч.л. подрібненого листя суниці, настоювати півгодини, проціджувати й випивати настій. Обов’язково виключити з раціону всі продукти, що містять консерванти, ні в якому разі не вживати БАДи, не їсти чіпси й тому подібне. У повсякденному раціоні має бути якомога більше овочів і фруктів, а також досить корисна соя. Тож дотримуйтеся всіх цих рекомендацій і ваше тіло очиститься від склеродермії.

Із повагою — Л.П.Лебедєва