Здрастуй, дорога «Бабушка»!

На полях і в лісах, біля річок та озер, в ярах і на болотах росте безліч різних трав, кущів і дерев. Кожна рослина — це природна скарбничка корисних речовин, тому деякими з них можна замінити багато хімічних медпрепаратів. Одна з таких рослин — льонок звичайний. Саме льонку присвячую сою чергову статтю.
Росте льонок на суходільних лугах, у проріджених сухих соснових лісах, в березових гаях і вздовж доріг. Любить піщані ґрунти. Висота рослини — від 30 см до 1,5 м, цвіте вона з червня по жовтень. Квіти у льонка дрібні, яскраво-жовті, за формою схожі на левову пащу. Якщо їх зібрати в пучок і понюхати, можна відчути ніжний квітковий аромат.

Дуже цілющий сік льонка. Щоб його приготувати, квітучу надземну частину рослини, зрізану обов’язково ножем, пропускають свіжою через м’ясорубку й вичавлюють з отриманої маси сік. Для збереження його змішують із горілкою (250 мл горілки на 750 мл соку) або порівну за вагою з медом і консервують. Зберігають при температурі 0-10°С протягом 2 років.

Вживають сік льонка по 1 ст.л. (діти — по 1 ч.л.) на ніч. Це сприяє оздоровленню печінки, нирок, підшлункової залози, приборканню вегето-судинної дистонії, кардіоневрозу, неврастенії, безсоння й аритмії, позбавляє наслідків отруєння, безпричинного страху й нормалізує рівень цукру в крові при цукровому діабеті. Примочки й компреси із соком льонка допомагають упоратися з подагрою, суглобовим ревматизмом, остеохондрозом і хворобою Бехтєрєва, а ще їх використовують для зупинки кровотеч, усунення екземи, дерматиту, висипу шкіри, фурункулів і відкладення солей. При ніжній шкірі рекомендується робити примочки й компреси з розчином соку льонка (20 мл соку розчинити в 500 мл теплої води чи молока).

Тим, хто страждає від нетримання сечі й калу, раджу паралельно з відповідним збором трав, використовуваним для усунення цих неприємностей, уживати щодня по 3-5 ст.л. соку льонка. Таким чином можна за 3-4 тижні одужати.

Ще я неодноразово переконувався, що використання соку льонка при комплексному лікуванні онкологічних захворювань значно поліпшує стан здоров’я онкохворих. Вживання соку сприяє зниженню інтоксикації, загибелі ракових клітин, запобігає їх метастазуванню, а при проведенні хіміотерапії захищає від її шкідливого впливу печінку та кровотворні органи. Користуйтеся дарами матінки-природи й будьте здорові.

Із повагою — Олександр Васильович Печеневський, м. Миколаїв