Здрастуй, «Бабушка»!

Оскільки я вже кілька років захоплююся гірудотерапією, хочу ознайомити з практичним застосуванням медичних п’явок при деяких хворобах опорно-рухового апарату.

Найбільш частою причиною болісних відчуттів у спині, хребті, плечах та шиї, що призводять до головного болю й запаморочення і віддають у верхні й нижні кінцівки, є остеохондроз, ішіас (запалення сідничного нерва) й відкладення солей.

Приступаючи до лікування цих захворювань, слід врахувати, що болісні ділянки формуються в тих місцях, де є пробки головних енергетичних каналів. Ось цих пробок і потрібно позбавлятися, застосовуючи з цією метою глину, вакуумний масаж і, звичайно, п’явок.

Перед проведенням вакуумного масажу треба максимально розігріти й розслабити м’язи, особливо глибинні, використовуючи з цією метою як базисну косметичну олію з виноградних кісточок чи із зародків пшениці (10 мл), додавши в неї 2-3 краплі якої-небудь ефірної олії, а краще — суміші ефірних олій материнки, ялиці, лимона та ялівцю. Справа в тому, що олія материнки знеболює, заспокоює, відновлює душевну рівновагу, викликає прилив сил, усуває неврози та страхи, лимонна олія діє гіпотензивно (знижує тиск) і має м’яку сечогінну дію, вона підвищує імунітет, не дозволяє прогресувати вегето-судинній дистонії, усуває головний біль, фізичну й розумову напругу, олія ялівцю сильно впливає на психоемоційний стан людини, нормалізує артеріальний тиск, усуває безсоння й склеротичні зміни в організмі, швидко та ефективно тонізує нервову систему, відновлює душевну рівновагу при стресі й безпричинному страху, сприяє поліпшенню лімфо- й кровотоку, а ялицева олія заспокоює, вселяє оптимізм, прибирає набряклість і покращує кровопостачання.

Приготувавши цілющий засіб, крапаємо його на долоню, а потім ретельно розтираємо ним, погладжуючи та розминаючи, болісні ділянки, особливо приділяючи увагу тим місцям, що знаходяться ближче до хребта. Після цього треба взяти паличку з намотаною на кінці ватою, занурити вату в спирт, підпалити, ввести на 1-2 секунди в медичну банку й швидко поставити її на болісну ділянку. Через 20-25 хвилин банку зняти й на гематому, що з’явилася в місці постановки банки, приставити 2-3 п’явки. Не прибирати їх, доки вони самі не відпадуть. Виконувати процедуру 1 раз на 3 дні. Курс лікування — 3-7 процедур. У ті дні, коли п’явка не ставиться, продовжувати виконувати за допомогою суміші олій розслабляючий масаж, а також робити на проблемні місця компреси з чистою, без домішок глиною. Для цього додають у глину трохи води, ретельно розмішують її, розминаючи пальцями кожен шматочок, до пластилиноподібного стану, формують із глини корж і накладають його на проблемну зону. Прикривають компресним папером, укутують тепло й залишають компрес не довше, ніж на 2 години. Використану глину після зняття змивають в унітаз або закопують у недоступному місці.
Щиро бажаю всім здоров’я та довголіття.

Із повагою — Вікторія Вікторівна Ганжа, м. Полтава