Здрастуй, «Бабушка»!

На жаль, останнім часом від катаракти (помутніння кришталика ока) страждає все більше людей. Ось і хочу ознайомити їх із народними методами лікування, що дозволяють упоратися із захворюванням без операції.

Дуже добре стигле яблуко вимити, вибрати з боку квітки, вирізавши невеликий отвір, зерна, а з боку хвостика проколоти товстою голкою дірочку, влити в отвір 1 ч.л. рідкого травневого меду й поставити яблуко на склянку хвостиком униз. Коли на дні склянки збереться рідина, закапувати її по 2 краплі двічі на день у хворе око. На ніч змащувати помутнілий кришталик свіжим білком домашнього курячого яйця, а вранці змивати білок теплою водою. Курс лікування — 1,5 місяця. Зберігати яблучно-медові краплі в холодильнику. Щоразу перед застосуванням підігрівати їх у руці.

Непогано ретельно перемішати сік, вичавлений із 2 свіжих листків каланхое й 4 листків три-, п’ятирічного алое (перед зрізом листя рослину 2 тижні не поливати, а після зрізу витримати листя 2 дні в холодильнику), а потім закапувати двічі на день в очі по 2 краплі суміші. Приблизно на двадцятий день лікування з очей почне виділятися жовтувата рідина й незабаром катаракта зникне.

Ефективно склянку дощових черв’яків добре промити, присипати тонким шаром цукру чи солі, настояти 10 хвилин, потім поставити посуд із черв’яками в не дуже гарячу духовку, витримати 10-15 хвилин на слабкому вогні, профільтрувати рідину, що утворилася, через вату й закапувати по 1 краплі тричі на день у хворе око. Курс лікування — 1-1,5 місяці.
Корисно закапувати у кожне око по 1 краплі якісної олії обліпихи. Перші 3 дні робити це кожну годину з перервою на нічний сон, а потім — кожні 3 години.

При катаракті, що тільки починається, допоможе хрін. Потрібно подрібнити на тертці свіже коріння рослини, загорнути отриману масу в два шматки чистої лляної тканини й закріпити їх на потилиці та лобі. При появі печії відразу компреси зняти. Робити їх якомога частіше. Ще раджу 1 ст.л. подрібненого коріння хрону залити склянкою окропу, настояти 1 годину, процідити й пити по 1/4 склянки настою 4 рази на день за півгодини до їди. При підвищеній кислотності шлунка його вживання протипоказане. У цьому випадку хрін можна замінити картоплею. Потрібно картопляні паростки добре вимити, просушити, подрібнити, залити 1 ст.л. сировини 200 мл якісної горілки, витримати 2 тижні в темному місці при кімнатній температурі, процідити і вживати по 1 дес.л. настоянки тричі на день за півгодини до їди. Можна залити 0,5 л рідкого меду 5 ст.л. свіжої подрібненої трави чебрецю, витримати 7 днів у темному місці при кімнатній температурі, а потім уживати по 1 ст.л. цілющого засобу тричі на день перед їдою. Щоразу перед уживанням його перемішувати. Лікуватися хроном, картоплею й чебрецем до повного зникнення симптомів захворювання.

Катаракта швидше зникне й зір значно поліпшиться, якщо, окрім застосування згаданих вище засобів, виконувати двічі на день масаж очей.

1. Закрити очі, притиснути очні яблука не дуже сильно чотирма пальцями й відпустити. Зробити так 21 раз поспіль, а потім швидко моргнути.

2. Злегка притиснути закриті очі трьома або чотирма пальцями й виконати ними кілька кругових рухів спочатку вправо, потім — уліво.

3. Притиснути повіки закритих очей пальцями, відпустити й розплющити очі. Виконати процедуру в середньому темпі 17 разів.

4. Закрити очі, притиснути очні яблука з помірною силою пальцями й 12 разів посовати вверх-вниз. Після цього моргнути, запалити свічку й протягом 5 хвилин дивитися в центр вогняного язичка. Потім поставити на стіл, стілець чи підлогу велику ємність із водою й 3 хвилини дивитися в її центр.

Ще рекомендую щодня виконувати зарядку для очей. Усі описані вправи можна робити сидячи й стоячи.

1. Витягнути вперед руку, виставити на рівні очей безіменний палець, сфокусувати на кінчику пальця зір і дивитися на нього, не відводячи погляд, повільно наближаючи до носа. Виконати 18 разів, а потім повторити те саме з іншою рукою.

2. Знову витягнути вперед руку, виставити на рівні очей безіменний палець і, повільно відводячи руку вправо, стежити обома очима за пальцем. Зробити так 18 разів, а потім повторити те саме з іншою рукою, відводячи її вліво.

3. Тримаючи рівно голову, рухати очима вверх-вниз, лікуючи до 20.

4. Зі щільно закритими очима порахувати до 10, потім очі широко розкрити й знову порахувати до 10. Повторити 20 разів.

5. Тримаючи рівно голову, подивитися вверх, потім — униз, уліво й управо. Зробити так 40 разів.

6. Одне око закрити, а інше тримати відкритим. Порахувати до десяти, поміняти положення очей й знову порахувати до 10. Виконати вправу 10 разів.

7. Очі щільно закрити, уявити, що обидва ока дивляться у зовнішній кут лівого, порахувати до 18, не розплющуючи очей подивитися ними високо вверх, рахуючи до 18, а потім обома очима подивитися у внутрішній кут лівого ока, порахувати до 18 й повторити все так само, але вже уявляючи, що дивитеся в праве око.

Бажаю всім гарного зору.

Із повагою — Анатолій Йосипович Хірілов, Донецька обл.