Здрастуй, дорога «Бабушка»!

Не сумніваюся, що у кожного є власні історії перемог над хворобами. Я теж такі маю.

Тривалий час я відчувала скутість у шийному відділі хребта. Коли вона переросла в нестерпний біль, вирішила звернутися до лікаря. Після ретельного огляду й проведеної рентгенографії доктор визнав у мене остеохондроз шийного відділу хребта. Лікування медикаментами, які він призначив, приносило лише тимчасове полегшення, тому довелося лягти в лікарню і пройти курс лікувальної фізкультури. Його я запам’ятала й відтоді двічі на рік по місяцю виконую. Завдяки цьому остеохондроз не прогресує, і я вільно роблю будь-яку роботу. Тож раджу всім, у кого подібний діагноз, наслідувати мій досвід.

Початкове положення сидячи або стоячи. Ноги розставлені на ширину плечей, плечі нерухомі, дихання рівне, шия розслаблена, виконувати неспішно по 10-15 рухів у кожен бік, дивитися по напряму руху.

Вправа №1. Ковзати підборіддям якнайнижче, торкаючись при цьому грудей, униз по грудині.

Вправа №2. Нахилити голову назад до упору, мовби торкаючись потилицею спини.

Вправа №3. Виконувати нахили головою вправо та вліво, намагаючись торкнутися вухом плеча. Самі плечі не піднімати.

Вправа №4. Повертати голову до упору вліво-вправо.

Вправа №5. Уявити, що через ніс і потилицю спереду назад проходить вісь і обертати головою навколо цієї осі. При цьому підборіддя йде убік вгору. Виконувати вправу, поставивши голову прямо, потім, нахиливши вперед, і закінчити з нахиленою назад головою.

Вправа №6. Виконувати перекати головою по плечах.

Вправа №7. Кругові рухи плечима спочатку по черзі, а потім обома разом. При русі вгору робити вдих, униз — видих.

Вправа №8 виконується тільки сидячи. Поставити лікті на стіл на невеликій відстані один від одного і виконувати повороти голови, утримуючи кожну позицію по 20-40 секунд. Повторити двічі-тричі.

Вправа №9. Сидячи, з’єднати пальці рук на потилиці й повільно нахиляти голову вперед, доки підборіддя не торкнеться грудей. Побути в цій позиції 20-40 секунд, закривши очі, й потихеньку повернутися в початкове положення.

Вправа №10. Продовжуючи сидіти, м’яко повернути голову й покласти підборіддя на праву долоню. При цьому ліва рука повинна підтримувати потилицю. Повільно повернути голову руками без напруги якомога сильніше вправо. Очі при цьому закриті. Через 20-40 секунд повернутися, неспішно, в початкове положення. Поміняти руки і повторити.

Вправа №11. Лягти животом на підлогу, звівши ноги разом і відтягнувши носочки ніг назад. Руки зігнути так, щоб кінчики пальців знаходилися на рівні плечей, а лікті при цьому торкалися тіла. На вдиху виконати рух головою вперед, піднявши її по максимуму. Коли голова піднята, м’язами спини підняти плечі, а потім — верхню частину тулуба. При цьому утримувати живіт на підлозі. Руки розслаблені. Після того як м’язи спини скоротяться, продовжувати підніматися, допомагаючи руками. Побути в цій позі 10-15 секунд.

Із повагою — Любов Олексіївна, Харківська обл.