Здрастуй, «Бабушка»!

Я травник з багаторічним стажем, мені — 85 років. Своїми скромними знаннями, основаними на власному досвіді та досвіді моїх рідних, поспішаю поділитися.

Неодноразово переконувався, що з простатитом, початковою стадією аденоми передміхурової залози, гломерулонефритом, уретритом, пієлонефритом, старечим нетриманням сечі, гострим та хронічним циститом відмінно справляється зеленчук жовтий. Потрібно 1 ч.л. подрібненої трави залити 200 мл окропу, витримати 15 хвилин на киплячій водяній бані, настояти, накривши посуд тканиною, до охолодження, процідити й повільно випити теплий настій перед їдою. Пити його, постійно готуючи свіжий, двічі-тричі на день. При запущеній передопераційній аденомі й тяжкому, з потугами, сечовипусканні лікування зеленчуком протипоказане.

Натрапити на цю рослину можна в листяних лісах. Цвіте зеленчук в травні-червні, період цвітіння — 3-4 тижні. Квітки у рослини жовті, дрібні, по 6 штук у кільці навколо стебла на рівні спарених листків, розташованих перпендикулярно один до одного. Висота рослини 15-30 см. Заготовлюють під час цвітіння її верхню частину, починаючи від червонувато-бурої жорсткої частини стебла.

Ось який він — зеленчук жовтий. Орієнтуючись на свій досвід, вважаю, що його необхідно вводити в усі урологічні трав’яні збори.

Натоптишів та сухих мозолей позбавляє накладення на них свіжого подрібненого листя лопуха. Роблять компрес на ніч і залишають на добу. Курс лікування — 6-7 процедур, хоча біль минає після 1-2 компресів. Можна робити компреси з сухим листям рослини, перетертим до порошку (перед накладенням його добре зволожують), або з вичавленим із листя лопуха соком, законсервованим спиртом (на 5 частин соку беруть 1 частину спирту). Я змочував у соку вату, прикладав її до натоптишів, закріплював через усю ступню широким скотчем, надівав зверху шкарпетки й лягав спати. Щовечора після зняття старого компресу та перед накладенням свіжого дозволяйте ступні 1-2 години відпочити.

Як травнику, мені доводиться багато ходити, і, природно, в мої 85 років ноги дуже втомлюються. Позбавлятися цієї втоми мені допомагає носіння на литках браслетів, зроблених із винних пробок, виготовлених із натурального пробкового дерева. А щоб ноги менше втомлювалися, за місяць до виходу в поле починаю вживати цілющий бальзам та щодня змащувати кінцівки спеціально приготовленою маззю.
Довіртеся народній медицині й вона вас не підведе.

Із повагою — Михайло Володимирович Крепс, м. Київ