Здрастуй, «Бабушка»!

Здавна в народі використовували для зцілення смолу (живицю) хвойних дерев. Із її лікувальними властивостями хочу ознайомити.

Якщо розм’якшену живицю наносити на ніч на лляній тканині на фурункул, через 2-3 дні він прорве.

Тріщини, що утворилися на губах, загояться після триденного змащування їх живицею.

Ангіни можна позбутися за добу, якщо постійно смоктати, ковтаючи слину, шматочок живиці ялини.

Розсмоктування тричі на день перед їдою по горошині живиці, допомагає вгамувати біль у шлунку й упоратися з дисбактеріозом.

Для оздоровлення дихальної системи треба 2 ч.л. подрібненої живиці залити склянкою окропу, витримати до охолодження, процідити й випити настій рівними порціями за 3-4 рази протягом дня. Курс лікування — 10-15 днів.

Мозолі, натоптиші зникнуть, якщо прикріплювати живицю на ніч лейкопластирем на заздалегідь розпарені проблемні місця.

Щоб приборкати кашель, потрібно розм’якшити гарячою водою живицю, перемішати порівну за об’ємом із цукром, наробити з суміші кульок величиною з квасолину й розсмоктувати по кульці тричі на день після їди.

Регулярне жування живиці сприяє зміцненню ясен й утворенню правильного прикусу, тому корисно давати живицю дітям.

При нападі радикуліту потрібно втерти в болісне місце до почервоніння шкіри живицю, розчинену в гарячій олії, а потім прикласти корж, зроблений із житнього тіста, загорнутий в лляну тканину. Прикрити зверху пергаментом й укутатися вовняною хусткою. Через 40-60 хвилин компрес зняти. Для одужання достатньо кількох таких компресів.

Катаракту, більмо (лейкома) вдасться прибрати, якщо 1 частину за об’ємом живиці розчинити в 4 частинах олії й закапувати в кожне око на ніч по краплі розчину протягом 2 місяців.

Із повагою — Валентина Іванівна Тодорова, Донецька обл.