Здрастуй, дорога «Бабушка»!

Відомо, що людський організм населяє кілька сотень мікроорганізмів і кожен із них виконує свою функцію.

Біфідобактерії, наприклад, гальмують розвиток патогенних гнильних мікроорганізмів у кишечнику, беруть участь у синтезі фолієвої, пантотенової кислот, вітамінів групи В і К. Вони регулюють перистальтику кишечнику, посилюючи всмоктування через його стінки вітаміну D, іонів кальцію й заліза, що потрапляють в організм із їжею, а також мають імуномодулюючу дію (спрямована дія на окремі ланки імунної системи з метою стимуляції або пригнічення їх діяльності).

Лактобактерії в процесі життєдіяльності утворюють молочну кислоту й інші речовини з протизапальною активністю, а також вступають у складну взаємодію з іншими мікроорганізмами, знищуючи таким чином гнильні й гноєрідні.

Лактобацилам відводиться імуномодулююча роль, а ще вони відповідають за збереження мікробного балансу після введення в організм антибіотиків.

Ентеробактерії захищають організм від патогенних бактерій, сприяють синтезу незамінних амінокислот, беруть участь у продукції вітамінів К, групи В і підтримують у нормальному стані імунітет.

При різних несприятливих діях на організм, наприклад, при надмірному використанні з лікувальною метою антибіотиків, цитостатичних гормонів і різкій зміні характеру харчування, відбувається кількісна і якісна зміна параметрів нормальної мікрофлори травного тракту, що провокує розвиток дисбактеріозу (стан мікробного дисбалансу на тілі або всередині нього). Із ним потрібно активно боротися. І в цьому допоможуть рослинні суміші.

Ефективно подрібнити й змішати по 50 г листя м’яти перцевої, квіток календули й ромашки аптечної, трави материнки й деревію, залити 1 ст.л. суміші 350 мл кип’яченої води, витримати 15 хвилин під кришкою на киплячій водяній бані, настояти, укутавши, 1 годину, процідити й пити по 100 мл теплого настою тричі на день за 30 хвилин до їди. Курс лікування — 1 місяць, за необхідності після 10 днів перерви повторити. Зберігати лікувальну рослинну суміш у сухій, чистій, герметично закритій скляній банці.

Дуже добре змішати, заздалегідь подрібнивши, по 50 г трави чистотілу, квіток безсмерток, насіння фенхелю, листя шавлії, плодів шипшини, а потім готувати з суміші настій і вживати його так само, як описано в попередньому рецепті. Бажано чергувати вживання лікувальних засобів.

Корисно включати до раціону яблука, груші й банани, запечені в духовці.

Прискорює одужання вживання аптечних препаратів «Фестал», «Ензистал», «Панзинорм» і «Мезим». Можна їх комбінувати. На завершальному етапі підселяють у кишечник нормальну флору за допомогою «Лінексу», «Ентеролу», «Біфіформу», «Ацилакту» й інших препаратів, що містять біфідо-, лакто- й колібактерії. Вживають їх згідно з інструкцією — від 3 тижнів до 1,5 місяця. Бажаю всім якнайшвидшої перемоги над дисбактеріозом.

Із повагою — Вікторія Вікторівна Ганжа, м. Полтава