Здрастуй, «Бабушка»!

Хочу поділитися простими, але ефективними засобами лікування екземи.

Із мокнучою екземою відмінно впорається капуста. Потрібно свіже капустяне листя відварити разом із висівками в молоці, а потім прикласти його теплим на 30-40 хвилин у вигляді компресу до проблемних місць. Робити такі компреси 3-4 рази на день. Позбавляє мокнучої екземи й накладення на болісні місця кусочків сирої картоплі. Непогано свіжі ягоди чорниці відварити, перетерти до кашки й прикласти у вигляді компресу на вражене мокнучою екземою місце. Можна 2-3 ст.л. сухих чорничних ягід залити склянкою води, довести до кипіння, проварити 10-15 хвилин на слабкому вогні, а потім робити з відваром на проблемні місця примочки. Змінювати їх у міру висихання.

Сухої екземи позбавить журавлина. Треба вижати зі свіжих журавлинних ягід сік, просочити ним складену в 3-4 шари марлю й зробити на 1-2 години на болісне місце компрес. Виконувати процедуру кілька разів на день.

При екземі нервового походження корисно використовувати у вигляді примочок відвар копитняку (2 ст.л. подрібненого листя або 1 ст.л. подрібненого коріння рослини прокип’ятити 5 хвилин на слабкому вогні в склянці води).

Досить ефективно змішати порівну за об’ємом соснову живицю й бджолиний віск, довести суміш до кипіння й прокип’ятити 3-4 хвилини на слабкому вогні. Потім влити таку саму кількість за об’ємом топленого домашнього вершкового масла, прибрати посуд із вогню й помішувати його вміст до застигання. Приготовлену мазь наносять кілька разів на день тонким шаром на вражені екземою місця. Дуже добре подрібнити й змішати порівну за об’ємом бруньки сосни, чорної тополі й вільхи, додати довільно, щоб вийшла мазь, свинячого внутрішнього жиру й протомити 2-3 години в гарячій духовці. Після охолодження часто обробляти приготовленою маззю болісні місця. Здавна з успіхом застосовують при лікуванні екземи золу, отриману зі спалених осикових дров. Її ретельно просіюють через сито і перемішують на киплячій водяній бані до отримання однорідної мазі з домашнім вершковим маслом або свинячим внутрішнім жиром. Захололою маззю змащують кілька разів на день проблемні місця.

Тіло очиститься від екземи, стригучого лишаю й шкірного висипу, що супроводжується свербінням, якщо подрібнене коріння оману перемішати довільно зі свинячим внутрішнім жиром, довести суміш до кипіння, прокип’ятити 15-20 хвилин на слабкому вогні, настояти 1-2 години в теплому місці, процідити й часто робити з приготовленою маззю на болісні місця примочки та компреси.

Із повагою — Юлія Сергіївна Батуріна, м. Дніпро