Здрастуй, «Бабушка»!

Хочу підказати, як здолати за допомогою народних методів лікування бешихове запалення — гостре інфекційне захворювання, що характеризується специфічним ураженням шкіри, рідко слизових оболонок, загальною інтоксикацією й схильністю до рецидивів.

Непогано перетерти сухими до порошку й змішати порівну за об’ємом крейду й листя шавлії, засипати суміш у мішечок з лляної тканини й закріпити його на враженому бешихою місці. Змінювати мішечок із сумішшю 4 рази на добу, тобто кожні 6 годин. Робити це тільки в затемненому, недоступному сонячному світлу місці.

Здавна лікують бешихове запалення жаб’ячою ікрою. Її треба заготовити навесні, розкласти тоненьким шаром на чистому лляному рушнику й висушити в тіні. За необхідності розмочити суху ікру ввечері в кип’яченій воді кімнатної температури, нанести на чисту лляну тканину й прикласти на ніч до проблемного місця. Досить трьох таких щовечірніх процедур, щоб бешиха зникла. Висушена ікра зберігається в сухому прохолодному місці не довше 6 місяців.

При флегмонозній (розвивається, коли збудник при інфекційному запаленні з абсцесами проникає з дерми в підшкірно-жирову клітковину) формі бешихи рекомендується розчинити в 100 мл кип’яченої води кімнатної температури 1 ст.л. настоянки софори (1 частину за об’ємом подрібнених плодів рослини залити 5 частинами 500 етилового спирту, витримати 10 днів у темному місці при кімнатній температурі й процідити), а потім змащувати розчином болісне місце й робити з ним компреси.

Бешихове запалення швидше мине, якщо, окрім згаданих вище засобів, уживати тричі на день по 25-30 крапель, запиваючи водою, аптечної настоянки ехінацеї.

Із повагою — К.М.Фриндак, Львівська обл.; e-mail: kateryna-fryndak@ukr.net