Здрастуй, «Бабушка»!

Катаракта — дуже небезпечне захворювання очей, що призводить, якщо його не лікувати, до повної втрати зору. Та все ж із недугою можна впоратися. Зрілої катаракти позбавляються внаслідок операції, а безопераційному лікуванню піддаються лише початкові стадії хвороби.

Починають лікування катаракти з очищення кишечнику та печінки. У «Бабушці» описувалося багато різних методів таких очищень, тому треба вибрати й застосовувати той, який вам підходить.

Добре допомагає при катаракті очанка. Потрібно залити склянкою окропу 1 ч.л. трави, через годину процідити й випити настій рівними порціями за кілька разів протягом дня. Окрім цього, регулярно промивати ним очі. Ще корисно свіжовичавлений із трави очанки сік перемішати порівну за об’ємом із рідким медом і закапувати в очі по 2-3 краплі цієї суміші тричі на день. Ліки можна приготувати заздалегідь і зберігати їх у холодильнику. Перед використовуванням підігрівати до кімнатної температури. Після місячного лікування всіма описаними вище засобами зробити на 2 тижні перерву, а потім повторити лікувальний курс. Такими курсами з перервами лікуватися до стабільного поліпшення зору.

Ефективно подрібнити на тертці цибулю, вижати з отриманої маси сік, розвести його наполовину кип’яченою водою й закапувати в кожне око по 2-3 краплі розчину тричі на день. Щоразу після закапування цибулевих крапель, крапати в очі в такій самій кількості медові краплі. Готують їх із акацієвого меду, чистого прополісу й дистильованої води, змішуючи все порівну за об’ємом. Щодня готувати свіжі лікувальні засоби.

Катаракта припинить розвиватися, якщо залити 2 склянками окропу 2 ч.л. квіток календули, через 30 хвилин процідити й пити по 100 мл настою 4 рази на день. Ним же промивати очі.

Можна подрібнити й змішати по 40 г трави буркуну, плодів шипшини, листя лісової суниці, чорної смородини та чорниці, залити 1 ст.л. суміші склянкою окропу, настояти 40 хвилин, процідити й випити настій рівними порціями за 3 рази протягом дня. Пити за 20 хвилин до їди. Дуже добре змішати, заздалегідь подрібнивши, по 40 г коріння пирію, листя брусниці, трави золотушника, конюшини лучної та череди, а потім готувати з суміші настій і вживати його так само, як попередній. Аналогічно готують і п’ють настій із суміші плодів чорноплідної горобини, листя білої берези та чорної смородини, трави мокриці й первоцвіту весняного. Всі компоненти змішують по 40 г, заздалегідь їх подрібнивши. Так само подрібнюють і змішують по 40 г коріння селери, траву золотушника, ягоди обліпихи й листя брусниці, а потім готують із суміші настій і п’ють його, як описано вище.

Катаракта припинить докучати і зір значно поліпшиться, якщо кілька разів на день промивати хворі очі свіжовичавленим соком три-, п’ятирічного алое, перемішаного порівну за об’ємом із кип’яченою водою. З цим самим розчином регулярно робити на очі примочки.

Спробуйте також профільтрувати через вату свіжовичавлений із трави мокриці чи червоної лучної конюшини сік, підігріти його до 85-90°С (не кип’ятити!), охолодити до кімнатної температури й закапувати в кожне око по 2-3 краплі соку 1-2 рази на день. Зберігати його в щільно закритому простерилізованому флаконі не довше 2-3 діб, а потім готувати свіжий. Соки конюшини та мокриці мають у своєму складі багато вітаміну Е, а він сприяє поліпшенню обміну речовин в кришталику ока, що так важливо при катаракті.

Прискорює одужання й такий засіб. Потрібно подрібнити й змішати по 40 г трави очанки, суцвіть календули та волошки синьої, залити 2 ст.л. суміші 0,5 л окропу, настояти 30 хвилин, профільтрувати через вату й щовечора перед сном робити з настоєм на хворі очі примочки. Лікуватися таким чином, кожного дня готуючи свіжий лікувальний засіб, протягом місяця.

Під час лікування катаракти потрібно їсти якомога більше свіжих овочів, фруктів і ягід, не можна вживати розігріту їжу й необхідно скоротити до мінімуму вживання м’ясного та копченини. У повсякденному раціоні мають бути чорниця, трава острогін (тархун), кореневища пирію, волоські горіхи, морква, плоди та насіння лимоннику.

Із повагою — Василь Миколайович Матюк, Волинська обл.