Здрастуй, «Бабушка»!

Знову поспішаю дати деякі рекомендації з поліпшення стану здоров’я.

Тим, хто страждає від постійного болю в спині, раджу вранці, відразу після сну, лягти спиною на підлогу й розтягувати 1-2 хвилини м’язи та зв’язки, повертаючи одночасно в різні боки таз і плечі, вигинаючи дугою й при цьому розтягуючи хребет. Потім покласти на килим волоський горіх, лягти на нього центром крижів і виконати на горісі крижами до появи приємного болю кругові рухи. Після цього покачатися по горіху вверх-вниз до відчуття в крижах жару. Потім лягти спиною в області центру грудей на м’ячик від великого тенісу, полежати так кілька секунд, звикнувши до тиску м’ячика, й повільно прокатувати його вверх-вниз. Як тільки з’явиться біль, виконати в цьому місці кілька невеликих кругових рухів і далі прокатувати м’ячик, гарненько вдавлюючи його в кожен хребець. Можливе при цьому характерне клацання хребців. Для зручності прокатування м’ячика ноги краще зігнути в колінах і упиратися стопами в підлогу. Прокачавши весь хребет, руки розвести хрестоподібно по боках і повільно повертати голову до упору то в один, то в інший бік. Закінчивши, повільно піднятися, зробити крок уперед і штовхнути тіло тією ногою, що позаду, вверх. Відразу стати на носочок, вдарити п’ятою об підлогу, закинути голову назад і голосно видихнути. Повторити кілька разів. Після зарядки прийняти контрастний душ. Роблячи її щоранку, незабаром забудете про біль у спині.

Шум у вухах відмінно прибирається масажем вушної раковини з наступним витягуванням вуха вверх.

Із нирками не буде проблем, якщо щовечора о 17.45 змішувати по 1 ч.л. подрібненої трави мучниці, листя м’яти й зелені петрушки, заливати суміш 0,5 л окропу, через 15 хвилин проціджувати й випивати настій, додаючи за смаком мед, рівно о 18.00. Після цього 1-2 хвилини покружляти в танці, а далі зробити зарядку. Всі вправи виконувати м’яко, спокійно, без надриву.

Вправа №1. Стоячи, виставити ноги по ширині плечей, стопи поставити паралельно одна одній, спину випрямити й одночасно з повільним вдихом розвести руки по боках на рівні плечей долонями вниз, тримаючи пальці разом. Потім, повільно видихаючи через ніс, не згинаючи ніг у колінах й не змінюючи положення рук, плавно й повільно нахилитися вліво, доки права рука не прийме вертикальне положення. Видих закінчити, повернути голову вправо вгору й подивитися на долоню піднятої руки. Постояти так, не дихаючи й розслабивши тіло, 1-2 секунди, потім одночасно зі спокійним неглибоким вдихом через ніс плавно повернутися в початкове положення й під час видиху опустити руки. Повторити те саме з нахилом в інший бік.

Вправа №2. Стати прямо, ступні поставити рівно, кісточки, литки, стегна й сідниці напружити, не згинаючи коліна, спину випрямити, вдихнути повільно, затримати дихання й порахувати в думці, неспішно, до десяти. Після цього покласти долоні на область нирок і, затримавши дихання, подавити руками на кожну нирку, прогинаючись одночасно наскільки можливо назад.

Вправа №3. Прийняти таке саме початкове положення, як у другій вправі, повільно вдихнути, затримати дихання, рахуючи до десяти, покласти руки на область нирок і енергійно поплескати в цьому місці долонями. Бажано перед цим, щоб забезпечити ниркам хорошу стимуляцію й циркуляцію, змочити долоні холодною водою.

Вправа №4. Стиснути руки не дуже міцно, але й не занадто слабо, в кулаки так, щоб подушечки чотирьох пальців були в центрі долоні, а великий палець ліг поверх них, надати тильному боку кожної долоні плоскої форми й помістити руки тильними боками навпроти нирок, з’єднавши по максимуму середину лівої долоні з серединою лівої нирки, а правої долоні — з серединою правої нирки. Потім рухом рук, спрямованим до хребта, мов би звести нирки докупи. Розслабитися, розвести руки й повторити вправу. Обов’язково виконати її 81 раз поспіль.

Вправа №5. Сісти зручно так, щоб гомілки й коліна стикалися, і на вдиху обхопити коліна руками, голову схилити до ніг, а погляд направити вверх. Добре потягнутися, відчувши нирки, а потім почати повільно розпрямляти спину й руки, не відпускаючи при цьому ніг. Розпрямляючи спину, тягнутися м’язами, але без надриву. Після розпрямляння на видиху повільно, тихо, але виразно вимовити чу-е-е-ей. Потім розтерти долоні до відчуття в них жару й прикласти їх на кілька секунд до нирок.

При сечокам’яній хворобі й нефриті потрібно залити 3 склянками непастеризованого молока склянку подрібненого конопляного насіння, довести до кипіння, прокип’ятити 3 хвилини на слабкому вогні й пити по склянці відвару, не проціджуючи, тричі на день протягом 2-3 тижнів.

Із повагою — лікар-невропатолог Володимир Васильович Болсун, м. Київ; e-mail: bolsunv@gmail.com