Здрастуй, «Бабушка»!

Знову хочеться приділити увагу профілактиці й оздоровленню нашого організму.
Людський організм — єдине ціле, всі органи та системи в ньому працюють не хаотично, а за певними правилами. При допомозі гормонів усіма функціями організму керує ендокринна система, яка складається із залоз, тісно пов’язаних одна з одною. І якщо хоч якийсь ланцюжок виходить з ладу — це призводить до збою всієї системи.

Особливо часто виникають проблеми зі щитовидною залозою. На жаль, збій цієї залози УЗО не визначається, цей метод дослідження показує лише її розміри, консистенцію, кісти та пухлини, що виникли на залозі. Та все ж перевірити її працездатність можна. Враховуючи, що максимально щитовидна залоза працює з 20.00 до 22.00, саме в цей період часу треба нанести 5% аптечним йодом на обидва зап’ястки рук із внутрішнього боку горизонтальні смужки. Якщо щитовидка здорова, йод не всотається, а чим більше в неї проблем, тим швидше він залозою всмокчеться.

Досить часто дефіцит йоду виникає через переважання в повсякденному раціоні термічно обробленої їжі, а при постійному недопостачанні його в організм щитовидка починає розростатися й незабаром виникає зоб. І якщо негайно не почати лікування щитовидної залози, розвиваються млявість, сонливість, брадикардія, з’являється набряклість обличчя й тіла, зростає зміст в організмі шкідливого холестерину й знижується інтелект.

Багато йоду міститься в помідорах, ріпі, салаті, цибулі, морській капусті, омарах, крабах, устрицях та оселедцях. У невеликій кількості цей галоген присутній у вівсі, пшениці, картоплі, капусті, брукві, моркві, буряку, часнику, чаї та кам’яній солі. Тому тим, у кого виникли проблеми зі щитовидною залозою, бажано вживати лише всі названі вище продукти. Це допоможе значно заповнити дефіцит йоду в організмі, але не повною мірою. І тут на допомогу прийде аптечний препарат «Йодактив» («Йодомарин»). Його слід уживати дорослим по 1-2 пігулки на день, а дітям старше 12 років — по 1 пігулці. Курс лікування — місяць, після тижневої перерви повторити.

Не варто захоплюватися, оскільки надмірне насичення організму йодом так само шкідливо, як недолік цього мікроелемента. Про його надлишок свідчить збільшення слизу в носі, поява кропив’янки й симптомів застуди. В цьому випадку треба на якийсь час відмовитися від уживання йодовмісних продуктів та «Йодактиву».

Постійне регулювання вмісту в організмі йоду дозволить забути про хронічний тонзиліт, фарингіт, нежить (риніт), трофічні виразки, варикозне розширення вен і атеросклероз, а жінки, окрім цього, уникнуть розвитку фіброзно-кістозної мастопатії, ендометріозу й фіброми матки.

Тож розумно насичуйте організм йодом і забувайте про багато проблем, пов’язаних зі здоров’ям.

Із повагою — Вікторія Вікторівна Ганжа, м. Полтава