Здрастуй, «Бабушка»!

Своїм досвідом хочу поділитися з батьками, діти яких страждають від надлишку в організмі ацетону.
Цей стан називається ацетонемічний синдром або ацетонемія.

Підвищений вміст в організмі ацетону у моєї внучки виявили, коли їй було 1 рік і 7 місяців. Привести його до норми допоміг аптечний препарат «Регідрон». Внучці для одужання вистачило трьох днів лікування ним.

Так от, якщо у дитини виявили ацетонемію, треба закип’ятити 1 л води, охолодити її до кімнатної температури й розчинити у воді пачку «Регідрону». Поїти дитину розчином кілька разів на день без дотримання дози, хоча бажано, щоб за раз вона випивала 3-4 ст.л. цього засобу. Якщо розчин солонуватий, долийте в нього трохи води.

Ще раджу поїти хвору дитину гідрокарбонатною мінеральною водою, заздалегідь випустивши з неї гази. Корисно давати їй, скільки вона зможе випити, домашній вишневий сік і зварений із вишень компот. Пити через півгодини після їди то сік вишні чи компот, то розчин «Регідрону» з мінеральною водою. Також рекомендую купити аптечний препарат «Панкреатин» у пігулках і давати дитині по 1 пігулці тричі на день. Якщо під час лікування у неї виникне біль у шлунку, позбавляйтеся його «Смектою». Іноді підвищується температура тіла. Нормалізувати її допоможе «Парацетамол».

Обов’язково дотримуватися дієти. Хвора дитина повинна їсти під час лікування гречану кашу, заправлену соняшниковою олією, хліб із яйцем та пити сік вишні, заїдаючи його батоном. Більше нічого в цей період їй не давати.

Зазвичай вистачає 2-3 днів такого лікування, щоб дитина одужала. Обов’язково щодня перевіряти рівень ацетону спеціальними паличками, які можна придбати в аптеці.

Щоб ацтонемічний синдром знову не виник, намагайтеся використовувати для дитячого харчування лише домашні продукти, а також вирощені без застосування нітратів і гербіцидів фрукти та овочі.
Нехай, добрі люди, вас і ваших діток оберігає Господь.

Із повагою — Світлана Яківна, Київська обл.