Здрастуй, дорога «Бабушка»!

Остеохондроз — дегенеративно-дистрофічне захворювання хребта — досить поширена хвороба, та все ж її розвитку можна уникнути.

Ми часто недооцінюємо вплив хребта на інші органи й системи, але ж досить часто причиною багатьох захворювань є проблеми, що з ним виникають. Тож хребет — це основа здоров’я. Проблеми з ним розділяють на три рівні. Перший рівень — корінцевий, тобто біль і спазми спини виникають через затискання нервових корінців у хребті. Другий рівень — вісцелярний. В цьому випадку проблеми від хребта передаються практично в усі внутрішні органи, що пов’язані з ним і одержують команди від головного мозку через хребет. Третій рівень — судинний. Характеризується він відчуттям повзання мурашок у руках і ногах і нез’ясовною зміною температурного режиму, тобто відчуттям людиною то жару, то холоду. Ці симптоми проявляються при неполадках у функціонуванні судинної системи, що призводить до постійного запаморочення, сильного серцебиття, підвищеної пітливості, головного й м’язового болю.

Усі згадані вище проблеми свідчать про те, що розвивається остеохондроз і не варто сподіватися, що все само собою мине, а треба негайно братися за лікування. Насамперед, щоб прибрати спазми і біль, потрібно щодня по всій довжині хребта робити масаж спини. Обов’язково ретельно масажувати сідниці, поперек, грудний відділ і закінчити масажем шийного відділу.

Поліпшують стан здоров’я розтяжки-виси на перекладині. Виконувати їх тільки після розігрівання спинних м’язів іплікатором Кузнєцова. Лежати на ньому рекомендується по 30 хвилин двічі на день. Корисно підкладати іплікатор під спину, сидячи перед телевізором чи комп’ютером. Це сприяє розслабленню м’язів спини й усуненню таким чином м’язових спазмів, а також попереджає безсоння.

Відмінна профілактика остеохондрозу — постановка на спину по всій довжині хребетного стовпа на 5-10 хвилин медичних банок. Їх ставлять по 8-10 штук симетрично з обох боків хребта. Проводять постановку банок через день 1 раз на 3 місяці 7, 9 і 11 разів.

Упоратися з остеохондрозом, досягти довголіття, значно оздоровити серце, відрегулювати роботу травного тракту й щитовидної залози допоможе регулярне проведення баночного масажу. Для виконання процедури необхідно роздягтися й лягти животом на тверду поверхню. Потім потрібно попросити кого-небудь із рідних змастити вам спину трохи підігрітою нерафінованою соняшниковою олією. Роблять це легенько масажуючи зверху вниз до повного вбирання олії шкірою. Далі беруть баночку з-під майонезу, змащують її всередині спиртом, підпалюють спирт, ввівши в банку намотану на паличку підпалену вату, й відразу прикладають її до спини. Банка миттєво присмоктується до тіла і нею починають водити по всій поверхні спини вверх-вниз, починаючи від шиї й закінчуючи сідницями. Роблять банний масаж раз на квартал через день 7, 9 і 11 разів.

Дай Боже, всім якнайшвидшого одужання.

Із повагою — Володимир Федорович Бабійчук, Хмельницька обл.