Здрастуй, «Бабушка»!

Відомо, що безпліддя буває і жіночим, і чоловічим, а деякі його форми успішно лікуються засобами народної медицини. Кілька таких засобів хочу запропонувати.

Часто безпліддя позбавляє мак польовий. Треба залити склянкою окропу 1 ст.л. квіткових пелюсток рослини, витримати до охолодження, процідити й випити настій. Готувати та пити його 1-2 рази на день.

Можна залити в термосі склянкою окропу 2 ч.л. подрібненої трави грушанки або приворотню, настояти 2 години, процідити й пити по 1/4 склянки настою двічі на день за 30 хвилин до їди.

Непогано подрібнити й змішати за об’ємом 1 частину коріння оману, по 2,5 частини трави приворотню й грушанки, залити 1 ст.л. суміші в термосі склянкою окропу, охолодженого до 80°С, настояти 2 години, процідити й пити по 0,5 склянки настою вранці та ввечері за 15-20 хвилин до їди. Курс лікування — 1,5 місяця, після 14 днів перерви повторити.

Ефективно змішати, заздалегідь подрібнивши, по 1 ст.л. квіток ромашки, коріння оману, листя кропиви дводомної, шавлії й подорожника, трави деревію, борової матки й манжетки, залити суміш в емальованому посуді 0,5 л окропу, довести до кипіння, прокип’ятити 3 хвилини на дуже слабкому вогні, настояти 2 години, процідити й пити по 100 мл теплого настою, щоразу розчиняючи в ньому 1 ч.л. меду, тричі на день перед їдою. Окрім цього, на ніч спринцюватися відварами трави собачої кропиви, коріння валеріани, трави буркуну жовтого й суцвіть лаванди, приготовленими, як чай. Постійно їх чергувати. Курс лікування — 3 тижні, після десятиденної перерви повторити. Провести з перервами 5-6 таких курсів.

Іноді причиною жіночого й чоловічого безпліддя є нестача в організмі цинку. Поповнити його допоможе відвар гілочок малини, приготовлений, як чай, у цинковому відрі. Готувати та пити його замість води й інших напоїв.

Із повагою — Лариса Іванівна Лінкевич, Луганська обл.